Aantal coronagevallen loopt verder op
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen stijgt verder. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) registreerde tussen dinsdagochtend en woensdagochtend 3418 positieve tests. Dat is het hoogste aantal sinds 20 april, bijna twee maanden geleden.
In ongeveer een week tijd is het aantal bevestigde besmettingen bijna verdubbeld. Vorige week woensdag meldde het RIVM 1859 coronagevallen en de woensdag ervoor bijna 1400.
In de afgelopen 7 dagen zijn iets meer dan 17.000 positieve tests geregistreerd, gemiddeld zo'n 2440 per dag. Dat is ongeveer 72 procent meer dan in de week ervoor.
De stijging is hoogstwaarschijnlijk het begin van een nieuwe coronagolf, zei het RIVM dinsdag. In het rioolwater zijn meer virusdeeltjes te vinden en meer mensen melden positieve zelftests via de zogeheten Infectieradar van het RIVM. Ook het aantal mensen dat naar een teststraat van een GGD gaat om bevestiging van een positieve zelftest te krijgen, loopt op. Het aantal tests valt nog binnen de capaciteit van de GGD'en, meldt de overkoepelende organisatie GGD GHOR Nederland. "Wij houden de testvraag, per GGD-regio, op dagbasis scherp in de gaten om de vraag en het aanbod te vergelijken. De GGD'en bepalen of, waar, wanneer en hoeveel er lokaal wordt opgeschaald."
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Een vierde persoon is overleden na het westnijlvirus te hebben opgelopen. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) raakte deze persoon besmet door een bloedtransfusie. Maar of het virus de oorzaak van het overlijden is, of een kwetsbare gezondheid, is niet duidelijk.
18 uur geledenLEIDEN (ANP) - Het aantal orgaandonaties is toegenomen sinds de invoering van het systeem waarin iedereen automatisch is geregistreerd, maar die stijging is relatief bescheiden. Onderzoekers van de Nederlandse Transplantatie Stichting en Maastricht UMC+ concluderen dat in een publicatie.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verplichte eigen risico in de zorg stijgt volgend jaar met de inflatie mee naar 400 euro, laat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zijn begroting weten. De zorgpremie zal 12,50 euro stijgen, denkt VWS, en zal daarmee uitkomen op 169 euro per maand.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 is bij vier personen euthanasie verleend waarbij het postcovidsyndroom de hoofdreden was voor levensbeëindiging. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, dat de cijfers opvroeg bij de Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE). De RTE bevestigt de berichtgeving.
1 week geledenSOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
2 weken geleden