Aantal coronagevallen in Rusland nadert de 600.000
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland meldde dinsdag 7425 nieuwe gevallen van het coronavirus, waardoor het totaal aantal besmettingsgevallen is opgelopen tot 599.705, het op twee na hoogste aantal ter wereld.
Het Russische crisiscentrum voor het coronavirus zei dat 153 mensen de afgelopen 24 uur zijn overleden, wat het officiële dodental op 8359 brengt.
In totaal 12.013 mensen herstelden de afgelopen 24 uur, waardoor in totaal 356.429 mensen nu genezen zijn van het virus.
Referendum
In Moskou en andere regio's worden ondertussen de lockdownmaatregelen opgeheven. Rusland bereidt zich voor op het houden van een referendum op 1 juli, ondanks de epidemie. President Vladimir Poetin zoekt daarin publieke steun voor grondwetswijzigingen die hem in staat zouden stellen om na zijn huidige ambtsperiode in het Kremlin te blijven.
Critici hebben twijfels geuit over het relatief lage officiële sterftecijfer in Rusland en de autoriteiten ervan beschuldigd de omvang van de crisis te bagatelliseren.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
37 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte (80) is volgende week niet bij zijn hoorzittingen voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De voorbereidende zittingen zijn bedoeld om te bepalen of er genoeg bewijs tegen hem is voor een rechtszaak.
1 uur geledenLYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
3 uur geledenWINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
5 uur geleden