Aantal coronagevallen Duitsland flink lager
BERLIJN (ANP/RTR) - In Duitsland zijn het afgelopen etmaal 4369 nieuwe gevallen van het coronavirus geregistreerd. Er zijn 62 sterfgevallen als gevolg van de ziekte Covid-19 bijgekomen, tegenover 145 een dag eerder, meldt het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het RIVM.
Het aantal besmettingen valt flink lager uit dan op zondag, toen ging het om 7676 nieuwe infecties. Op zaterdag lag het aantal nieuwe besmettingen op 9164, tegenover 9113 coronagevallen op vrijdag. In totaal zijn er 2.390.928 infecties geregistreerd in Duitsland. Het dodental staat op 67.903.
Duitsland zit momenteel in een lockdown die verspreiding van het longvirus moet tegengaan en zeker tot 7 maart duurt. Ook verlengden de autoriteiten deze week het inreisverbod uit landen waar veel besmettingen met coronamutaties zijn, zoals onder meer het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Het aantal tankers dat de Straat van Hormuz passeerde, daalde donderdag tot slechts één. Dat is het laagste niveau sinds 7 mei, zo blijkt uit scheepvaartgegevens. Slechts één tanker stak op 23 juli de Straat van Hormuz over, tegenover drie de dag ervoor, zo blijkt uit cijfers van analistenbureau Kpler.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - In het centrum van New York zijn twee mannen het slachtoffer geworden van steekincidenten. De politie onderzoekt of er sprake is van een haatmisdrijf, meldt NBC News. Hoewel de man niet bekend is bij de politie vanwege eerdere psychische problemen, wijzen de eerste bevindingen erop dat zijn mentale toestand mogelijk een rol heeft gespeeld, meldt de politie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen beginnen met het gebruik van bevroren Iraanse tegoeden om schepen en lading te vergoeden die zijn beschadigd door aanvallen in en rond de Perzische Golf. Dat heeft president Donald Trump bekendgemaakt op Truth Social.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft om de activering van het mechanisme voor civiele bescherming van de Europese Unie (EU) gevraagd en zal "snel" Europese blusvliegtuigen ontvangen om de bosbranden te bestrijden, zo kondigde Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag aan op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft donderdag laat een nationale noodtoestand afgekondigd in de regio Madrid en in de provincie Ávila, vlak bij de hoofdstad, naar aanleiding van verschillende uitslaande bosbranden. De maatregel, die door het ministerie van Binnenlandse Zaken werd aangekondigd, is bedoeld om de inzet van middelen voor de bestrijding van de branden te versnellen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De regio Madrid heeft de regering verzocht de nationale noodtoestand uit te roepen vanwege de ernstige bosbranden in drie autonome regio's. De president van de regio Isabel Díaz Ayuso heeft dit verzoek ingediend via X. Ze geeft daarbij aan dat er in Madrid "duizenden mensen zijn geëvacueerd" en dat de branden "niet meer te blussen zijn".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump gaat de uitlevering van influencer Andrew Tate en zijn broer Tristan aan Groot-Brittannië wegens zedendelicten niet tegenhouden, zo heeft het Witte Huis donderdag laten weten.
5 uur geleden