Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronagevallen daalt voor derde dag op rij

Aantal coronagevallen daalt voor derde dag op rij

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen is voor de derde dag op rij gedaald. Tussen zondagochtend en maandagochtend zijn 4873 positieve tests geregistreerd. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) had op zondag 5457 nieuwe gevallen gemeld, maar dat is maandag bijgesteld naar 5449.

De gemeente Rotterdam telde afgelopen etmaal 300 nieuwe gevallen, in Amsterdam werden 283 positieve tests geregistreerd in Den Haag kwamen er 128 gevallen bij. In Eindhoven kwamen 100 besmettingen aan het licht en in Tilburg 90.

Het aantal sterfgevallen door corona steeg afgelopen etmaal met 45, evenveel als de dag ervoor. Dat wil niet zeggen dat al deze mensen de afgelopen 24 uur zijn overleden. Zulke informatie wordt soms met wat vertraging doorgegeven.

Sterfgevallen

In de afgelopen zeven dagen zijn iets meer dan 38.000 mensen positief getest en 489 sterfgevallen geregistreerd. Dat is allebei minder dan de week ervoor.

Sinds het begin van de uitbraak is het coronavirus vastgesteld bij meer dan 450.000 mensen in Nederland. Bij het huidige tempo komt dat aantal tegen het einde van de maand boven de half miljoen uit. Van ruim 8500 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

2 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

5 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

5 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

5 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

8 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

11 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

12 uur geleden