Aantal coronadoden op Aruba blijft stijgen
ORANJESTAD (ANP) - Het aantal coronadoden op Aruba blijft toenemen. Donderdag werd bekendgemaakt dat de 23e coronapatiënt op het eiland is overleden. Het aantal besmette personen werd donderdag vastgesteld op 1617. Momenteel liggen er 37 patiënten die zijn besmet met Covid-19 in het ziekenhuis, daarvan ligger er elf op de intensive care.
Eerder sloegen artsen in het Horacio E. Oduber Hospitaal, het enige ziekenhuis van Aruba, alarm over de stijging van het aantal patiënten die zijn besmet met het longvirus. Het ziekenhuis heeft 33 ic-bedden, en dat aantal kan worden opgeschaald met twintig.
Op het eiland is kritiek ontstaan over het controleren van de mensen die thuis in quarantaine of isolatie moeten verblijven omwille corona. Afgelopen week vond een controle plaats bij 334 personen, daarvan waren er 68 niet thuis. Zij kregen daarvoor een boete van 1000 Arubaanse florin (ongeveer 500 euro).
Minister van Toerisme, Volksgezondheid en Sport Dangui Oduber maakte daarop bekend dat het team dat controles uitvoert is versterkt met tachtig extra personen. Daarbij gaat het om ambtenaren die (tijdelijk) als controleur worden ingezet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
37 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
44 minuten geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
50 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
4 uur geleden