Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronadoden onveranderd en 1 coronapatiënt erbij op ic

Aantal coronadoden onveranderd en 1 coronapatiënt erbij op ic

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten dat op een intensive care behandeld wordt is zondag met een persoon toegenomen, vergeleken met een dag eerder. Het zijn er nu 30. Op de verpleegafdelingen liggen 178 coronapatiënten, 2 minder dan zaterdag.

Intensive cares behandelen momenteel 541 mensen met andere aandoeningen, zoals tumoren en ernstige hartklachten. Dat zijn er 32 minder dan een etmaal geleden. De totale IC-bezetting komt daarmee op 571 patiënten, een afname van 31, blijkt uit gegevens van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

"Het aantal corona-patiënten in de Nederlandse ziekenhuizen is stabiel en laag. Het zal niet tot nul dalen want er zijn nog steeds opnames. De overall bezetting op de intensive cares is onveranderd laag", aldus voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. Hij ziet dat als "een teken dat de non-coronazorg achterblijft".

Opstarten

"Die reguliere zorg moet echt weer opstarten, dat gaat nog veel te langzaam. Er worden nog weinig operaties uitgevoerd", aldus Kuipers. Die patiënten liggen vaak na hun operatie op de intensive care. "Het aantal gewone ic-opnames kan dus omhoog. Maar er is zeker reden voor blijdschap. Met deze cijfers kun je alleen maar gelukkig constateren dat het goed gaat. Al is dat geen garantie voor de toekomst."

Op het hoogtepunt van de coronacrisis lagen meer dan 1400 coronapatiënten op de intensive care. Bijna drie maanden geleden, op 7 april, lagen daar 1424 patiënten, een record.

Het aantal mensen dat aan de coronabesmetting is overleden, bleef zondag onveranderd op 6105. Er zijn volgens officiële cijfers het afgelopen etmaal geen mensen aan het virus overleden, meldde gezondheidsinstituut RIVM.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekincident vlak bij treinstation Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.

1 uur geleden
Koningspaar arriveert in Suriname voor staatsbezoek

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.

2 uur geleden
Koperdiefstal verstoort treindienst van en naar Noord-Nederland

UTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.

4 uur geleden
Burgemeester Almere sluit woning na explosie en brand

ALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.

4 uur geleden
Andreaspenningen voor twee oprichters KOZP

AMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.

5 uur geleden
Maandverwachting december: zachte eerste helft, daarna kouder

HOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.

19 uur geleden
36 aanhoudingen bij anti-immigratiedemonstratie in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de anti-immigratiedemonstratie in Den Haag zijn zaterdag 36 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van verschillende strafbare feiten, waaronder het dragen van gezichtsbedekkende kleding, het in bezit hebben van wapens zoals steekwapens en zwaar vuurwerk, meldt de politie.

1 dag geleden