Aantal coronadoden in Zweden boven de 4000
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden meldde maandag dat het aantal coronadoden de grens van 4000 heeft overschreden. Het Scandinavische land trok internationaal de aandacht met zijn in vergelijking met andere Europese landen zachte aanpak van het coronavirus.
De gezondheidsautoriteit zei dat er 4029 doden en 33.843 bevestigde gevallen van het coronavirus in het land met ongeveer 10,3 miljoen inwoners zijn geregistreerd. Circa 90 procent van de overledenen was ouder dan 70 jaar.
Het dodental in Zweden is veel hoger dan in naburige Scandinavische landen, die allemaal strengere beperkende maatregelen hebben opgelegd.
Hoger sterftecijfer
Volgens gegevens van persbureau AFP is het sterftecijfer in Zweden door het coronavirus met 399 per miljoen inwoners veel hoger dan de 43 in Noorwegen, 97 in Denemarken en 55 in Finland.
Het is nog wel lager dan Frankrijk met 435 per miljoen inwoners, Groot-Brittannië en Italië, beide met 542 en Spanje met 615.
Geen drastische maatregelen
Critici hebben de Zweedse autoriteiten beschuldigd van gokken met het leven van burgers door geen strenge maatregelen op te leggen. Maar de gezondheidsautoriteit houdt vol dat haar aanpak op de lange termijn duurzaam is en heeft drastische maatregelen op korte termijn afgewezen als te ondoeltreffend om de impact ervan op de samenleving te rechtvaardigen.
Het Scandinavische land heeft scholen opengehouden voor kinderen onder de 16 jaar, samen met cafés, bars, restaurants en bedrijven, terwijl het mensen aanspoort om de richtlijnen voor sociale afstand en hygiëne te respecteren.
Meer uit Buitenland
KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
3 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
5 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
8 uur geleden