Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronadoden in Verenigd Koninkrijk stijgt tot ruim 28.000

Aantal coronadoden in Verenigd Koninkrijk stijgt tot ruim 28.000

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden in het Verenigd Koninkrijk als gevolg van het coronavirus is gestegen met 621 tot 28.131. Dat heeft minister Robert Jenrick van Huisvesting bekendgemaakt. Het Verenigd Koninkrijk telt iets minder coronadoden dan Italië dat met 28.710 het hoogste aantal doden van Europa heeft.

Het aantal officieel geregistreerde besmettingen bedraagt 182.260. Dat zijn er 4806 meer dan vrijdag, aldus de minister op een persconferentie. Het aantal ziekenhuisopnames nam wel af, voegde hij eraan toe.

Jenrick zei dat zijn land de piek heeft bereikt. Donderdag zei premier Boris Johnson daarentegen dat zijn land over de piek van de coronacrisis heen is en komende week met een uitgebreid plan komt om de economie weer op gang brengen na de lockdown.

Meer uit Buitenland

Palestijnen: ruim 460 doden in een week door aanvallen Israël

CAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.

43 minuten geleden
Tienduizenden gelovigen in Vaticaan voor inauguratie paus Leo XIV

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is tijdens een speciale dienst in het Vaticaan geïnaugureerd als hoofd van de Katholieke Kerk. Tienduizenden mensen hadden zich op het Sint-Pietersplein verzameld voor het ceremoniële begin van Leo's pontificaat.

4 uur geleden
NAVO-leiders willen botsingen op top vermijden en houden het kort

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.

5 uur geleden
Reddingswerkers Gaza: veel kinderen gedood bij nieuwe aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.

5 uur geleden
Stembussen in Polen open voor presidentsverkiezingen

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.

6 uur geleden
Roemenen naar de stembus voor nieuwe president

BOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.

6 uur geleden
Twee doden nadat zeilschip tegen Brooklyn Bridge botst

NEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.

7 uur geleden