
Aantal coronadoden in Frankrijk stijgt naar zestien
PARIJS (ANP/AFP) - Het aantal mensen in Frankrijk dat gestorven is na besmetting met het nieuwe coronavirus is met vijf opgelopen naar zestien. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid zaterdag bekendgemaakt. Het totale aantal bevestigde besmettingen is sinds vrijdag met 336 gestegen tot 949. 45 mensen liggen op de intensive care, zes meer dan vrijdag.
Het aantal mensen in Duitsland dat is besmet staat op 785, van wie de meeste (373) in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. De Duitse minister van Gezondheid raadde vrijdag onnodige bezoeken aan de dichtbevolkte deelstaat af. Op Saksen-Anhalt na zijn nu alle deelstaten getroffen.
In Groot-Brittannië staat de teller zaterdag op 206 besmettingen en twee sterfgevallen. Italië blijft met meer dan 5883 gevallen van het nieuwe virus verreweg het zwaarst getroffen land in Europa. In Nederland zijn 188 besmettingen geteld.
Wereldwijd zijn er 104.901 gevallen van besmetting gemeld in 95 landen en gebieden. Het aantal doden staat op 3.556.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden".
4 minuten geledenNOUMÉA (ANP) - De Franse marine heeft bij Nieuw-Caledonië 2,5 ton cocaïne in beslag genomen, melden de nieuwssites Franceinfo en Les Nouvelles Calédoniennes op basis van een verklaring van de aanklager. Zeven mensen zijn opgepakt. Nieuw-Caledonië ligt in de Grote Oceaan ten westen van Australië en hoort bij Frankrijk.
35 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.
3 uur geledenIZMIR (ANP/AFP/RTR) - De politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden in de Turkse stad Izmir. Het gaat onder meer om aanhangers van de belangrijkste Turkse oppositiepartij CHP. Volgens lokale media zijn 120 mensen opgepakt in het stadhuis. Omroep NTV spreekt van 157 aanhoudingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De stemmingen in de Amerikaanse Senaat over Donald Trumps grote wet voor binnenlands beleid zijn nachtwerk geworden. De zogenoemde One Big Beautiful Bill Act omvat onder meer bezuinigingen op de sociale zekerheid en zorg en laat de staatsschuld in tien jaar oplopen met 3300 miljard dollar (2800 miljard euro).
4 uur geledenTEL AVIV/WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet de Amerikaanse president Donald Trump op 7 juli in Washington. Dat meldden verschillende Israëlische media maandag, onder verwijzing naar een Israëlische functionaris.
6 uur geleden