Aantal coronadoden in de VS stijgt met ruim 1500
BALTIMORE (ANP) - In de afgelopen 24 uur is het aantal mensen in de Verenigde Staten dat is overleden aan Covid-19 gestegen met 1568 tot 78.756. Dat blijkt uit een telling van de Johns Hopkins universiteit in Baltimore.
In het land zijn nu ruim 1,3 miljoen mensen besmet met het coronavirus. Van alle landen zijn de Verenigde Staten het zwaarst getroffen. Wereldwijd ligt het aantal geïnfecteerden nu boven de 4 miljoen. Europa is het zwaarst getroffen continent met ruim 1,7 miljoen bekende besmettingen en meer dan 155.000 sterfgevallen.
Drie leden van de coronavirus-taskforce van het Witte Huis gaan 14 dagen in thuisisolatie, onder hen medisch topadviseur Anthony Fauci. Dat doet hij omdat hij contact heeft gehad met een medewerker in het Witte Huis die positief testte op het coronavirus, melden diverse Amerikaanse media.
Directeur Robert Redfield van de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC en directeur Stephen Hahn van de Amerikaanse medicijnwaakhond FDA kondigden eerder al aan in quarantaine te gaan nadat ook zij een ontmoeting hadden met iemand die het longvirus onder de leden heeft. Ook Hahn en Redfield zijn lid van het coronavirus-taskforce.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
1 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
4 uur geleden