Aantal coronadoden in de VS nu boven de 30.000
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van het coronavirus in de Verenigde Staten is donderdag gestegen tot boven de 30.000. Volgens een telling van de Johns Hopkins University zijn nu 30.990 mensen overleden aan Covid-19 sinds het begin van de pandemie.
De VS hebben het hoogste dodental ter wereld, gevolgd door Italië met 21.645 doden, hoewel de bevolking slechts een vijfde is van die van de VS.
Spanje heeft 19.130 sterfgevallen geregistreerd, gevolgd door Frankrijk met 17.167.
Meer uit Buitenland
ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
59 minuten geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
2 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
2 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
3 uur geleden