Aantal coronadoden in de VS nadert de 111.000
BALTIMORE (ANP/AFP) - In de Verenigde Staten is het aantal mensen dat is overleden aan de gevolgen van het coronavirus gestegen tot 110.990, zo blijkt uit de laatste cijfers van de Johns Hopkins University. Het totale aantal bevestigde besmettingsgevallen nadert de 2 miljoen: 1.960.897. De Verenigde Staten hebben verreweg de meeste besmettingsgevallen van het virus en sterfgevallen door Covid-19 ter wereld.
Onderzoekers van de Universiteit van Washington schatten in dat het dodental in de Verenigde Staten in augustus tot ruim 145.000 zal stijgen. Die schatting is 5000 hoger dan enkele dagen geleden. In 22 van de 50 Amerikaanse staten groeit het aantal slachtoffers. Vooral in de grote staten Florida en Texas is de toename van het aantal gevallen sterk.
Het virus heeft wereldwijd ruim 406.000 mensen het leven gekost en ruim 7,1 miljoen mensen zijn besmet geraakt sinds het eind vorig jaar in China werd ontdekt.
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
52 minuten geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
54 minuten geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
1 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
3 uur geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
4 uur geleden