Aantal coronadoden in Brazilië stijgt tot boven de 80.000
BRASILIA (ANP/RTR) - Het coronavirus blijft zich in Latijns-Amerika verder verspreiden. In Brazilië zijn inmiddels meer dan 80.000 mensen aan de gevolgen van het virus overleden, meldde de Braziliaanse ministerie van Volksgezondheid maandag (lokale tijd). In het land zijn in de afgelopen 24 uur ruim 20.000 nieuwe besmettingsgevallen gerapporteerd en 632 sterfgevallen.
Het land is op de Verenigde Staten na wereldwijd het zwaarst getroffen door het coronavirus. Bij zeker 2,1 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het coronavirus hebben (gehad). Van hen zijn er 80.120 overleden.
In Brazilië zijn ook nog eens twee ministers besmet geraakt. Het gaat om Onyx Lorenzoni (Burgerschap) en Milton Ribeiro (Onderwijs), die dat beiden op sociale media bekendmaakten. Van twee leden van de regering van president Jair Bolsonaro was al eerder bekend dat ze het virus hebben opgelopen en ook de president zelf is besmet.
Ook in Mexico blijven de aantallen verder oplopen. Daar zijn sinds de vorige dag ruim 5000 nieuwe besmettingsgevallen gerapporteerd en 301 sterfgevallen. Het totaalaantal besmettingen komt daarmee uit op 349.396 en het aantal sterfgevallen op 39.485.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
10 minuten geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
8 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
10 uur geleden