Aantal coronadoden in België overstijgt 2500
BRUSSEL (ANP) - In België zijn het afgelopen etmaal 283 mensen overleden door het coronavirus, het hoogste aantal in een dag sinds de uitbraak van de epidemie. In totaal zijn tot nu toe 2523 sterfgevallen te betreuren.
Het aantal coronapatiënten in Belgische ziekenhuizen daalde voor de tweede dag op rij, naar 5590. Er waren de afgelopen 24 uur 459 nieuwe opnames, terwijl 483 patiënten het ziekenhuis mochten verlaten. Op de intensivecareafdelingen liggen 1285 mensen, negen meer dan een dag eerder. De druk op deze afdelingen is nog steeds heel hoog en dat zal waarschijnlijk verder toenemen, zei woordvoerder Steven Van Gucht op de dagelijkse persconferentie. 992 patiënten worden beademd, een daling van zestien.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - De Saudische autoriteiten zeggen dat er drie mensen zijn omgekomen bij luchtaanvallen op internationale vliegvelden. Onder meer de luchthaven van de hoofdstad Riyad is geraakt. De Jemenitische Houthi's hebben de aanvallen opgeëist.
9 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Europa tijdens een toespraak in Athene opgeroepen om uit zijn "lange sluimerstand" te ontwaken en zichzelf te herpakken. Volgens hem staat de westerse beschaving op dit moment op een keerpunt tussen "nationale macht" en verval.
40 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.
3 uur geledenNASHVILLE (ANP/RTR) - De advocaten van Christa Pike hebben toestemming gevraagd om onder meer de injectiespuiten te inspecteren die zijn gebruikt bij de mislukte executie van hun cliënt vorige week. Ze willen dat de gebruikte apparatuur bewaard wordt, zodat die kan worden gebruikt in een mogelijke nieuwe rechtszaak. De advocaten betogen namelijk dat de manier waarop de executie is voltrokken neerkomt op marteling.
3 uur geleden