Aantal coronadoden in België overstijgt 2500
BRUSSEL (ANP) - In België zijn het afgelopen etmaal 283 mensen overleden door het coronavirus, het hoogste aantal in een dag sinds de uitbraak van de epidemie. In totaal zijn tot nu toe 2523 sterfgevallen te betreuren.
Het aantal coronapatiënten in Belgische ziekenhuizen daalde voor de tweede dag op rij, naar 5590. Er waren de afgelopen 24 uur 459 nieuwe opnames, terwijl 483 patiënten het ziekenhuis mochten verlaten. Op de intensivecareafdelingen liggen 1285 mensen, negen meer dan een dag eerder. De druk op deze afdelingen is nog steeds heel hoog en dat zal waarschijnlijk verder toenemen, zei woordvoerder Steven Van Gucht op de dagelijkse persconferentie. 992 patiënten worden beademd, een daling van zestien.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/DPA) - Rechercheurs hebben in de zondagnacht afgebrande bar in de Thaise hoofdstad Bangkok verschillende misstanden geconstateerd. Vluchtwegen die waren geblokkeerd, brandbeveiliging die niet werkte, en mogelijk verbouwingen waarvoor geen vergunning was.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse staatsburgers in de Democratische Republiek Congo mogen geen commerciële vluchten nemen naar de Verenigde Staten vanwege de verspreiding van het ebolavirus in het Afrikaanse land. Dat maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben "met succes" militaire doelen in het zuidelijke kustgebied van Iran aangevallen, inclusief Bushehr, Chabahar, Jask, Konarak, Abu Musa en Bandar Abbas. Dat maakte het militaire commando in het Midden-Oosten CENTCOM bekend op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Twee tankers van de Verenigde Arabische Emiraten zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door Iraanse kruisraketten. Dat maakte het ministerie van Defensie van de Verenigde Arabische Emiraten bekend. De schepen zouden zijn aangevallen in Omaanse territoriale wateren in de Straat van Hormuz.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse militaire commando in het Midden-Oosten (CENTCOM) is maandagavond begonnen met "het lanceren van de derde opeenvolgende nacht van aanvallen tegen Iran". Dat maakte CENTCOM op X bekend.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de branden in Zuid-Spanje zijn vijf Britten, drie Belgen, een Française en een Spanjaard. Dat maakten de Spaanse autoriteiten maandag bekend.
4 uur geleden