Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronadoden in België over de 2000

Aantal coronadoden in België over de 2000

BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is overleden door het coronavirus is de 2000 gepasseerd. Het afgelopen etmaal werden 162 nieuwe sterfgevallen geregistreerd, maakten de gezondheidsautoriteiten dinsdag bekend.

Het sterftecijfer stond maandag nog op 1632. Dinsdag werd bekend dat tussen 1 en 4 april 241 mensen zijn overleden in Vlaamse verzorgingstehuizen. Het gaat voor een groot deel om 85-plussers, die waarschijnlijk allen besmet waren met het virus. Het totaal aantal overlijdens komt daarmee op 2035.

Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames was voor de vijfde keer op rij lager ten opzichte van de voorgaande dag. Maandag kwamen er 314 patiënten bij, terwijl er 171 werden ontslagen, waarmee het totaal op 6012 komt. Het aantal mensen op de intensive care is met 1260 vrij stabiel. Ruim de helft van de ic-bedden (56 procent) in België is bezet.

Er werden 1380 nieuwe besmettingen geregistreerd, waarmee het totaal komt op 22.194. De testcapaciteit is de laatste dagen fors verhoogd.

Meer uit Buitenland

Nieuw-Zeeland: geen gesprekken met EU over vorm van lidmaatschap

WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.

2 minuten geleden
Zestig jaar cel in de VS voor Syrische oud-gevangenisdirecteur

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.

2 minuten geleden
Iran meldt aanval op olietanker in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
Mogelijk eerste ontmoeting tussen presidenten Trump en Rodríguez

WASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.

1 uur geleden
VS laten delegatie Iran toe bij Algemene Vergadering VN

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.

6 uur geleden
Merz naar campagnebijeenkomst voor verkiezingen Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.

7 uur geleden
Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

8 uur geleden