Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronadoden in België over de 2000

Aantal coronadoden in België over de 2000

BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is overleden door het coronavirus is de 2000 gepasseerd. Het afgelopen etmaal werden 162 nieuwe sterfgevallen geregistreerd, maakten de gezondheidsautoriteiten dinsdag bekend.

Het sterftecijfer stond maandag nog op 1632. Dinsdag werd bekend dat tussen 1 en 4 april 241 mensen zijn overleden in Vlaamse verzorgingstehuizen. Het gaat voor een groot deel om 85-plussers, die waarschijnlijk allen besmet waren met het virus. Het totaal aantal overlijdens komt daarmee op 2035.

Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames was voor de vijfde keer op rij lager ten opzichte van de voorgaande dag. Maandag kwamen er 314 patiënten bij, terwijl er 171 werden ontslagen, waarmee het totaal op 6012 komt. Het aantal mensen op de intensive care is met 1260 vrij stabiel. Ruim de helft van de ic-bedden (56 procent) in België is bezet.

Er werden 1380 nieuwe besmettingen geregistreerd, waarmee het totaal komt op 22.194. De testcapaciteit is de laatste dagen fors verhoogd.

Meer uit Buitenland

Thaise politie clasht met Cambodjaanse demonstranten in grensdorp

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een ​​dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.

37 minuten geleden
Rechter VS beveelt deportatie pro-Palestijnse activist Khalil

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.

1 uur geleden
Trump bestempelt Antifa als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.

3 uur geleden
12 miljoen jaar oud fossiel van bruinvis gevonden in Peru

LIMA (ANP) - Peruaanse paleontologen hebben woensdag het twaalf miljoen jaar oude fossiel van een prehistorische bruinvis onthuld, gevonden nabij de Pacifische kust van het Zuid-Amerikaanse land. Het 3,5 meter lange fossiel werd in juli gevonden door de Peruaanse paleontoloog Mario Urbina in de Ocucaje-woestijn, zo'n 350 kilometer ten zuiden van hoofdstad Lima.

3 uur geleden
Talkshow van Jimmy Kimmel voor onbepaalde tijd stopgezet

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse talkshow 'Jimmy Kimmel Live!' wordt voor onbepaalde tijd stopgezet wegens uitspraken van de host Jimmy Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk. Dat maakte Nexstar Media Group woensdag (lokale tijd) bekend. De talkshow wordt 's avonds laat uitgezonden op ABC. Een woordvoerder van de zender bevestigt dat de talkshow wordt stopgezet.

5 uur geleden
Meer dan 100 migranten verdronken of vermist voor Libische kust

TRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).

6 uur geleden
Trump noemt historisch staatsbezoek VK grote eer

WINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.

8 uur geleden