Aantal coronadoden in België over de 2000
BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen dat in België is overleden door het coronavirus is de 2000 gepasseerd. Het afgelopen etmaal werden 162 nieuwe sterfgevallen geregistreerd, maakten de gezondheidsautoriteiten dinsdag bekend.
Het sterftecijfer stond maandag nog op 1632. Dinsdag werd bekend dat tussen 1 en 4 april 241 mensen zijn overleden in Vlaamse verzorgingstehuizen. Het gaat voor een groot deel om 85-plussers, die waarschijnlijk allen besmet waren met het virus. Het totaal aantal overlijdens komt daarmee op 2035.
Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames was voor de vijfde keer op rij lager ten opzichte van de voorgaande dag. Maandag kwamen er 314 patiënten bij, terwijl er 171 werden ontslagen, waarmee het totaal op 6012 komt. Het aantal mensen op de intensive care is met 1260 vrij stabiel. Ruim de helft van de ic-bedden (56 procent) in België is bezet.
Er werden 1380 nieuwe besmettingen geregistreerd, waarmee het totaal komt op 22.194. De testcapaciteit is de laatste dagen fors verhoogd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland wil militairen verplicht naar Litouwen sturen, meldt Bild. Duitsland legert daar een brigade van zo'n 5000 man om te helpen de NAVO-bondgenoot te beschermen tegen Rusland. Die zou uit vrijwilligers bestaan, maar er blijkt volgens de Duitse krant te weinig animo.
32 minuten geledenROVANIEMI (ANP/AFP) - De Europese Unie moet zich meer inspannen om haar rol in het Arctisch gebied te versterken. Die oproep doen twaalf Europese leiders, onder wie de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Deense premier Mette Frederiksen, maandag in de Finse stad Rovaniemi. Daar waren zij op uitnodiging van Finland bijeen om tot een verenigd antwoord te komen op de alsmaar toenemende druk op de regio, onder meer vanuit Rusland en de Verenigde Staten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland wordt steeds roekelozer, maakt NAVO-topman Mark Rutte op uit de aanval op een trein tussen Kyiv en NAVO-land Polen. De NAVO heeft volgens hem genoeg mogelijkheden om terug te slaan als zij slachtoffer wordt van bijvoorbeeld een sabotageaanval. Voor het uitstralen van zwakte, als tegenmaatregelen van NAVO-kant uitblijven, zegt hij niet bang te zijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.
4 uur geleden