Aantal coronadoden Frankrijk stijgt naar 25.987
PARIJS (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk is met 178 gestegen naar 25.987. Dat zijn er 83 minder dan buurland Spanje, waar 26.070 coronapatiënten zijn overleden. In Spanje steeg het dodental donderdag met 213.
Spanje en Frankrijk behoren met Italië tot de landen in Europa die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie.
De druk op de Franse ziekenhuizen blijft wel afnemen. Het aantal patiënten op de intensive care daalt al enige tijd. Er liggen nu nog 2961 mensen, 186 minder dan een dag eerder. Het is voor het eerst sinds 25 maart dat het aantal ic-patiënten onder de 3000 ligt. Op het hoogtepunt van de crisis lagen nog 7148 patiënten op de Franse ic's.
Ook het totale aantal patiënten dat vanwege het coronavirus in het ziekenhuis ligt, daalde met 775. Het ging donderdag nog om 23.208 mensen. De piek lag op 14 april, toen 32.292 bedden bezet waren.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
2 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
2 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
4 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
5 uur geleden