Aantal coronadoden Frankrijk stijgt naar 25.987
PARIJS (ANP/RTR) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk is met 178 gestegen naar 25.987. Dat zijn er 83 minder dan buurland Spanje, waar 26.070 coronapatiënten zijn overleden. In Spanje steeg het dodental donderdag met 213.
Spanje en Frankrijk behoren met Italië tot de landen in Europa die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie.
De druk op de Franse ziekenhuizen blijft wel afnemen. Het aantal patiënten op de intensive care daalt al enige tijd. Er liggen nu nog 2961 mensen, 186 minder dan een dag eerder. Het is voor het eerst sinds 25 maart dat het aantal ic-patiënten onder de 3000 ligt. Op het hoogtepunt van de crisis lagen nog 7148 patiënten op de Franse ic's.
Ook het totale aantal patiënten dat vanwege het coronavirus in het ziekenhuis ligt, daalde met 775. Het ging donderdag nog om 23.208 mensen. De piek lag op 14 april, toen 32.292 bedden bezet waren.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
11 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
13 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
10 uur geleden