Aantal coronabesmettingen stijgt weer op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Het aantal coronabesmettingen op Curaçao is de afgelopen dagen flink gestegen. Op zondag zijn 112 actieve gevallen geregistreerd, een week eerder waren dat er nog 67.
De laatste keer dat er meer dan honderd actieve besmettingen waren op Curaçao was op 23 januari. Er liggen vier mensen met een coronabesmetting in het ziekenhuis, waarvan één persoon op de intensive care.
Op het eiland geldt nog steeds een avondklok, die geldt tussen middernacht en half vijf, en is maanden geleden ingesteld om verdere besmetting te voorkomen. Ook moeten bewoners nog steeds mondkapjes in de openbare ruimte dragen en sociale afstand houden. Over het algemeen lijken de bewoners zich echter minder strikt aan de regels te houden dan enkele weken geleden, juist omdat het aantal besmettingen de afgelopen weken erg laag bleef. In totaal zijn er sinds maart vorig jaar 22 mensen overleden op Curaçao die besmet waren met het coronavirus.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.
9 uur geleden