Aantal coronabesmettingen op scholen blijft stijgen
BILTHOVEN (ANP) - Scholen en kinderdagverblijven zijn nog steeds een belangrijke brandhaard voor het coronavirus. Het aantal mensen dat daar besmet is geraakt, blijft stijgen.
Wanneer iemand positief test op het coronavirus, vragen gezondheidsdiensten in het brononderzoek onder meer waar ze denken dat ze besmet zijn geraakt. Bij iets minder dan de helft van de gevallen is dit bekend. De belangrijkste 'settings van besmetting' zijn nog altijd de thuissituatie, bezoek van vrienden of familie en het werk.
Van de mensen die afgelopen week positief zijn getest, wijzen 1650 de school of de kinderopvang aan als de vermoedelijke bron. Dat is 8,5 procent van het aantal mensen bij wie de bron bekend is. De week ervoor waren 1464 mensen besmet geraakt op de school of de kinderopvang. Nog een week eerder ging het om 1453 mensen en de week daar weer voor betrof het iets meer dan duizend mensen. De cijfers maken geen onderscheid tussen scholieren, leerkrachten, onderwijsondersteunend personeel en opvangmedewerkers.
Onder tieners worden naar verhouding de meeste coronagevallen vastgesteld. Het Outbreak Management Team had daarom voorgesteld om de komende kerstvakantie te verlengen, maar het kabinet is daar niet enthousiast over.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten weer meer asielzoekers dan toegestaan. Het aantal bleef anderhalve week lang onder de grens, dankzij de opening van een grote tijdelijke opvang in Biddinghuizen, maar die zit zo goed als vol en kan dus niet veel mensen meer overnemen.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de mannen is door de recente aandacht voor seksueel grensoverschrijdend gedrag vaker gaan nadenken over het onderwerp. Ipsos I&O onderzocht ook wat mannen doen als anderen ongepaste opmerkingen of gebaren maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen is 43 procent van de verkozen Kamerleden een vrouw, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage vrouwen in de Kamer sinds 1918. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij deze Tweede Kamerverkiezingen heeft 43 procent van de kiezers op een vrouw gestemd, laat stichting Stem op een Vrouw weten. Dat is het hoogste percentage stemmen op vrouwen sinds 2010. Deze verkiezingen zijn vijf vrouwen extra met voorkeursstemmen verkozen, aldus de stichting.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in de gemeenten Meerssen (Limburg) en Rijswijk (Zuid-Holland) worden stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geteld. Dat is een standaardprocedure om mogelijke vergissingen uit te sluiten. De Kiesraad verwacht in de komende dagen hertellingen in tientallen gemeenten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is blij dat bij de verkiezingen "constructieve partijen flink gewonnen hebben". Dat zei ze maandag tijdens de Willem Drees-lezing in Den Haag, waarin ze ook waarschuwde voor politieke leiders met "makkelijke verhalen, simpele oplossingen en (hun) dwangmatige focus op het hier en nu".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP weet nog niet hoe het verdergaat met het initiatiefwetsvoorstel, dat de partij samen met JA21 heeft ingediend, om geluidsversterking bij gebedsoproepen te verbieden. De Raad van State heeft "ernstige bezwaren" tegen het voorstel.
12 uur geleden