Aantal coronabesmettingen loopt verder op
BILTHOVEN (ANP) - In de afgelopen week zijn waarschijnlijk ongeveer 19.000 coronabesmettingen vastgesteld. Het precieze cijfer komt dinsdagmiddag in de wekelijkse update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal zal in elk geval fors stijgen, want vorige week dinsdag meldde het instituut dat het in de zeven dagen ervoor 13.741 meldingen van positieve tests had gekregen. De week daarvoor steeg het aantal besmettingen met 8265.
In de zes dagen sinds de vorige update is het aantal besmettingen met 16.300 toegenomen. Het aantal ziekenhuisopnames steeg met 197. Die cijfers komen soms met wat vertraging binnen. Als ziekenhuizen hun informatie over het weekeinde op maandag doorgeven aan de regionale gezondheidsdiensten, is dit pas op dinsdag in de cijfers van het RIVM te zien. Het aantal bevestigde sterfgevallen door corona steeg van dinsdag tot maandag met 89. Hier zitten sterfgevallen van langer geleden tussen, die nu pas zijn toegevoegd aan het overzicht.
Amsterdam kende de grootste stijging. In de afgelopen zes dagen zijn daar 1921 nieuwe besmettingen geregistreerd. Het aantal coronagevallen in Rotterdam steeg met 1296 en in Den Haag met 1097. Andere snelle stijgers zijn Utrecht, Nijmegen, Groningen en Leiden. Amsterdam registreerde 34 ziekenhuisopnames, Den Haag 32 en Rotterdam 11. Den Haag telde zeven sterfgevallen, Rotterdam en Gooise Meren vijf.
Schiermonnikoog is de enige gemeente in Nederland waar het coronavirus nog niet is vastgesteld. Ook in het Limburgse Vaals zijn in de afgelopen week geen inwoners positief getest. Alle andere 353 gemeenten telden minstens één besmetting.
Het officiële aantal besmettingen stond maandag op 114.540. Sinds het begin van de uitbraak zijn 12.664 mensen in Nederland in een ziekenhuis opgenomen en 6380 aan het coronavirus overleden.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
4 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
7 uur geleden