Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronabesmettingen in Rusland nadert de 900.000

Aantal coronabesmettingen in Rusland nadert de 900.000

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdag 4945 nieuwe besmettingen met het coronavirus geregistreerd, waardoor het totaal aantal gevallen op 897.599 kwam. Dat is het op drie na grootste aantal besmettingen ter wereld.

Het officiële dodental steeg tot 15.131 nadat in de afgelopen 24 uur 130 mensen zijn overleden aan de gevolgen van het virus, aldus de autoriteiten.

Het grootste aantal nieuwe besmettingen deed zich voor in Moskou en Sverdlovsk in de Oeral. Het sterftecijfer in Rusland is laag gebleven in vergelijking met andere zwaar getroffen landen, wat speculatie oproept dat Moskou de cijfers in de rapportages met opzet laag houdt.

Afzonderlijke cijfers die vrijdag door het Russische statistiekbureau Rosstat zijn gepubliceerd, laten zien dat het aantal sterfgevallen als gevolg van het virus veel groter zou kunnen zijn dan volgens de officiële telling.

Het bureau ontdekte dat alleen al in juni bijna 12.000 mensen met het coronavirus stierven. In meer dan 7000 gevallen is daarbij bevestigd dat het virus de doodsoorzaak was. Volgens de officiële cijfers waren in die periode 4880 sterfgevallen als gevolg van het virus.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

3 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

9 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

43 minuten geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

57 minuten geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

2 uur geleden