Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronabesmettingen in Peking blijft toenemen

Aantal coronabesmettingen in Peking blijft toenemen

PEKING (ANP/DPA) - Na de nieuwe uitbraak van het coronavirus in Peking is het aantal besmette mensen verder toegenomen. Volgens de autoriteiten zijn er vrijdag nog 25 besmettingen geconstateerd.

Sinds de nieuwe uitbraak op een groothandelsmarkt in de Chinese hoofdstad bekend werd, is het aantal besmette mensen gestegen tot 183.

Als reactie op de nieuwe uitbraak die vorige week op de Xinfadi-groothandelsmarkt in de stad begon, kondigden de autoriteiten dinsdag het op één na hoogste veiligheidsniveau aan, waardoor Peking gedeeltelijk werd afgesloten.

Drastisch verminderd

De vluchten van en naar de hoofdstad zijn drastisch verminderd. Ook het busverkeer naar andere provincies werd stopgezet. Mensen mogen de stad niet meer verlaten. Als reizen noodzakelijk is, moet er een negatieve coronatest beschikbaar zijn.

Landelijk meldde China vrijdag in totaal 32 nieuwe besmettingen. Er waren twee andere lokale gevallen in de provincie Hebei, grenzend aan Peking, en één geval in de provincie Liaoning, in het noordoosten van China. Er zijn vier "geïmporteerde" infecties ontdekt bij mensen die China binnenkwamen.

Meer uit Buitenland

Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

28 minuten geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

2 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

4 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

11 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

11 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

11 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

14 uur geleden