
Aantal coronabesmettingen in Italië hoger dan in China
ROME (ANP/RTR) - Het aantal besmettingen met het nieuwe coronavirus in de Italiaanse regio Lombardije is gestegen met ruim 2400. Dat zegt een bron die bekend is met de gegevens tegen persbureau Reuters. Daarmee zijn er in Italië nu meer mensen geïnfecteerd met het longvirus dan in China.
Dezelfde bron meldt dat er de afgelopen 24 uur 541 mensen in Lombardije zijn overleden aan de gevolgen van het virus.
De Verenigde Staten hebben donderdag China al ingehaald qua aantal ziektegevallen.
Meer uit Buitenland
ISFAHAN (ANP) - Bij een Israëlische aanval op een nucleaire faciliteit in de Iraanse stad Isfahan zijn vrijdag vier "kritieke gebouwen" beschadigd geraakt, meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Er wordt geen toename van straling buiten de locatie verwacht, schrijft het agentschap op X.
41 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Israël onder leiding van de huidige premier Benjamin Netanyahu vormt de grootste bedreiging voor vrede en stabiliteit in de hele regio. Dit zei de Turkse president Erdogan naar aanleiding van de grote Israëlische aanvallen op Iran. Hij zei het in een telefoongesprek met de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft telefonisch met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken en hem gefeliciteerd met diens verjaardag. De twee spraken volgens het Kremlin onder meer over het Midden-Oosten en de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Het atoomoverleg tussen de VS en Iran dat voor zondag gepland stond, gaat niet door na de Israëlische aanvallen op Iran. Dat heeft bemiddelaar Oman bekendgemaakt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu dreigde zaterdag in een videoboodschap dat zijn land nog veel meer doelen in Iran zal aanvallen. Ook zei hij dat het nucleaire programma van Iran zwaar is getroffen door de Israëlische aanvallen en mogelijk zelfs jaren is teruggedraaid.
2 uur geledenMINNEAPOLIS/WASHINGTON (ANP/RTR) - Een politicus in de Amerikaanse staat Minnesota is doodgeschoten. De gouverneur van de staat Minnesota, Tim Walz, maakte dat bekend. Het gaat om de Democraat Melissa Hortman in het Huis van Afgevaardigden van Minnesota. Ook haar man werd doodgeschoten, door een man die zich voordeed als politieagent.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Moskou veroordeelt het geweld van Israël tegen Iran. Dat heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tegen zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araqchi gezegd in een telefoongesprek.
3 uur geleden