Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronabesmettingen in Duitsland boven de 4 miljoen

Aantal coronabesmettingen in Duitsland boven de 4 miljoen

BERLIJN (ANP) - Het aantal coronabesmettingen dat is vastgesteld in Duitsland is de 4 miljoen voorbij. De autoriteiten in het ongeveer 83 miljoen inwoners tellende land hebben daarnaast ruim 92.000 sterfgevallen door het virus geregistreerd sinds het begin van de pandemie, meldde gezondheidsinstituut RKI zondag.

Het daadwerkelijke aantal coronabesmettingen in Duitsland ligt vermoedelijk hoger dan 4 miljoen. Niet iedereen die het virus oploopt wordt ernstig ziek en laat zich testen. Mensen kunnen ook besmet zijn zonder daar veel van te merken.

Wereldwijd zijn volgens een overzicht van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit ruim 220 miljoen besmettingen vastgesteld en zeker 4,5 miljoen patiënten overleden. Duitsland en andere landen proberen verspreiding van het virus tegen te gaan door op grote schaal mensen in te enten met coronavaccins.

Minister van Volksgezondheid Jens Spahn schreef zaterdag op Twitter dat inmiddels 61 procent van de bevolking volledig is gevaccineerd. Hij noemde dat positief, maar benadrukte ook dat percentage nog niet voldoende te vinden. Spahn zei dat er nog 5 miljoen vaccinaties extra nodig zijn om meer zekerheid te hebben in de herfst en de winter.

Meer uit Buitenland

Macron wil dat Europa zich harder opstelt tegenover Israël

SINGAPORE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een bezoek aan Singapore aangedrongen op een hardere lijn van Europese landen tegen Israël. Indien Israël "in de komende uren of dagen" niet reageert op de rampzalige humanitaire toestand in de Gazastrook, moet het gezamenlijke standpunt van Europa worden aangescherpt.

26 minuten geleden
Bronnen: VS willen wapenleveranties aan Taiwan opschroeven

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump is van plan de wapenverkoop aan Taiwan op te schroeven. Daarmee wil Washington een krachtig signaal afgeven aan China, dat de militaire druk op het democratisch bestuurde eiland opvoert. Dat melden twee Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Greta Thunberg probeert opnieuw Gaza te bezoeken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg vertrekt zondag samen met andere activisten per schip richting Gaza, als protest tegen de Israëlische militaire campagne en de humanitaire situatie in het gebied. Dat meldt de Frans-Palestijnse Europarlementariër Rima Hassan, die ook meereist.

8 uur geleden
Hamas: voorstel VS voor bestand Gaza voldoet niet aan eisen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Een Hamas-functionaris stelt dat het Amerikaanse voorstel voor een wapenstilstand in de Gazastrook niet voldoet aan de eisen van de groepering, waaronder over het stoppen van de oorlog en de honger in het gebied. Het plan wordt volgens hem nog verder bestudeerd.

10 uur geleden
Montenegro blijft premier van Portugal

LISSABON (ANP/DPA) - Luís Montenegro is opnieuw benoemd tot premier van Portugal, na de vervroegde verkiezingen van 18 mei. Zijn centrumrechtse Democratische Alliantie (AD) werd de grootste, maar behaalde geen absolute meerderheid.

10 uur geleden
VS bevestigen instemming Israël met voorstel bestand Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bevestigen dat Israël heeft ingestemd met een voorstel voor een bestand in de Gazastrook. De besprekingen met de Palestijnse groepering Hamas, die nog niet akkoord is, gaan volgens het Witte Huis door.

10 uur geleden
Parijs verbiedt roken op stranden en in parken

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering gaat roken verbieden op alle openbare plekken waar regelmatig kinderen kunnen komen. Het gaat om onder meer stranden, parken en bushaltes, aldus familie- en gezondheidsminister Catherine Vautrin.

13 uur geleden