Aantal coronabesmettingen in Duitsland boven de 100.000
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal besmettingen in Duitsland met het coronavirus is gestegen tot boven de 100.000. In totaal zijn 100.132 mensen besmet, het op twee na hoogste aantal bevestigde gevallen in Europa na Spanje en Italië, melden Duitse media.
Het aantal infecties steeg het laatste etmaal met 4031. Een dag eerder waren dat er een kleine 6000. Het aantal nieuwe besmettingen in Duitsland met het coronavirus nam voor de vierde dag op rij af, volgens cijfers van de Duitse gezondheidswaakhond Robert Koch-Institut.
Sinds het begin van de virusuitbraak zijn 1584 Duitsers aan de gevolgen van het longvirus overleden, een stijging met 140 in de afgelopen 24 uur.
Het sterftecijfer door corona in Duitsland ligt momenteel op 1,58 procent, nog steeds ver onder het niveau van Italië en Spanje, maar het is de laatste dagen aan het stijgen. Regeringsfunctionarissen hebben gewaarschuwd dat het ergste van de crisis nog moet komen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
4 uur geleden