Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal coronabesmettingen in Duitsland boven de 100.000

Aantal coronabesmettingen in Duitsland boven de 100.000

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal besmettingen in Duitsland met het coronavirus is gestegen tot boven de 100.000. In totaal zijn 100.132 mensen besmet, het op twee na hoogste aantal bevestigde gevallen in Europa na Spanje en Italië, melden Duitse media.

Het aantal infecties steeg het laatste etmaal met 4031. Een dag eerder waren dat er een kleine 6000. Het aantal nieuwe besmettingen in Duitsland met het coronavirus nam voor de vierde dag op rij af, volgens cijfers van de Duitse gezondheidswaakhond Robert Koch-Institut.

Sinds het begin van de virusuitbraak zijn 1584 Duitsers aan de gevolgen van het longvirus overleden, een stijging met 140 in de afgelopen 24 uur.

Het sterftecijfer door corona in Duitsland ligt momenteel op 1,58 procent, nog steeds ver onder het niveau van Italië en Spanje, maar het is de laatste dagen aan het stijgen. Regeringsfunctionarissen hebben gewaarschuwd dat het ergste van de crisis nog moet komen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

59 minuten geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

1 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

2 uur geleden
Iraniërs blijven demonstreren, Teheran geeft VS de schuld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.

3 uur geleden
Amnesty: internetblokkade Iran is ernstige mensenrechtenschending

LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.

6 uur geleden
Oppositieleider Venezuela wil erkenning als verkiezingswinnaar

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.

6 uur geleden
Rubio bespreekt 'belang arctische veiligheid' met NAVO-chef Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.

7 uur geleden