Aantal coronabesmettingen in België toch weer gestegen
BRUSSEL (ANP) - Het aantal vastgestelde gevallen coronabesmettingen België is de afgelopen 24 uur toch weer gestegen. Er werden 89 nieuwe besmettingen gemeld. Dinsdag waren het er nog 55 en maandag 71. Vorige week werden er gemiddeld meer dan 100 per dag gerapporteerd. Het totaal aantal besmettingen in België staat op 60.244.
Het afgelopen etmaal werden dertien nieuwe sterfgevallen door Covid-19 gemeld, waarmee het totaal komt op 9675. Een dag eerder waren er vier overlijdens.
In de ziekenhuizen liggen 371 coronapatiënten. De afgelopen 24 uur waren er 24 nieuwe opnames, terwijl 57 patiënten werden ontslagen. Het aantal coronapatiënten op de intensive care nam verder af, tot 76. Dat zijn er negen minder dan een dag eerder, blijkt uit de dagelijkse cijfers van de gezondheidsautoriteiten.
Sinds 15 maart zijn 16.684 patiënten ontslagen uit het ziekenhuis en genezen verklaard.
Meer uit Buitenland
WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
13 minuten geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
51 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.
2 uur geleden