Aantal coronabesmettingen Chili passeert de 100.000
SANTIAGO DE CHILE (ANP/DPA) - In Chili zijn nu meer dan 100.000 mensen besmet met het coronavirus. Ruim 1100 mensen zijn tot nu toe gestorven na besmetting met het virus in het Zuid-Amerikaanse land. Dat blijkt uit cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins-universiteit.
Onlangs zijn er in Chili demonstraties tegen het regeringsbeleid geweest. Om de verspreiding van het virus tegen te gaan, geldt in en rond de hoofdstad Santiago al wekenlang een quarantaine.
Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt dat de piek van de coronaviruspandemie in Zuid- en Midden-Amerika nog niet is bereikt. Onder de landen met veel nieuwe besmettingen telt de WHO behalve Chili ook Brazilië, Peru en Mexico.
De gezondheidszorg in deze landen staat onder druk. In Chili hebben medici enkele dagen geleden al gewaarschuwd dat bijna alle bedden op de intensive care bezet waren met het oog op de drukte in de ziekenhuizen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
4 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
9 uur geleden