Aantal coronabesmettingen blijft stijgen op Aruba
ORANJESTAD (ANP) - Het aantal actieve besmettingen op Aruba blijft toenemen. In totaal zijn er maandag zestig nieuwe gevallen bijgekomen, waardoor er nu 1160 actieve gevallen zijn geregistreerd. Bijna twintigduizend mensen op het eiland zijn inmiddels getest. Op Aruba wonen ruim 100.000 personen, onder de geteste mensen zijn ook toeristen uit Amerika. Er liggen 23 besmette personen in het ziekenhuis, van wie zeven op de intensive care.
Ook op Sint Maarten blijft het aantal mensen dat is besmet met het COVID-19 virus toenemen. Maandag kwamen er twaalf nieuwe gevallen bij, waardoor er nu 244 actieve besmettingen zijn. In totaal acht corona-patiënten liggen in het ziekenhuis.
Curaçao kende lange tijd nauwelijks besmettingen. Vijf dagen geleden werd een lokale besmetting geregistreerd, waarvan niet duidelijk is wie de bron van de besmetting is. Inmiddels zijn er twaalf actieve besmettingen op het eiland. Er liggen geen besmette personen in het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
6 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
11 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
11 uur geleden