Aantal coronabesmettingen België nadert de 100.000
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het aantal coronabesmettingen in België nadert de 100.000. Sinds de uitbraak van het virus testten 99.649 mensen positief, blijkt uit de gegevens van gezondheidsinstituut Sciensano en het dagelijkse coronabulletin.
In België zijn tot nu toe 9.937 patiënten overleden. Het gemiddelde aantal nieuwe coronabesmettingen per dag heeft de grens van de 1.000 overschreden. De afgelopen week steeg het aantal nieuwe gevallen van het longvirus naar 1.071 per dag.
Het gemiddelde aantal ziekenhuisopnames steeg de afgelopen week naar bijna 42 per dag, een stijging met 75 procent. In totaal moesten sinds de uitbraak 19.530 Belgen worden opgenomen. Vrijdag lagen er 390 mensen met Covid-19 in het ziekenhuis, waarvan 78 op de intensive care.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
3 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
11 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
11 uur geleden