
Aantal corona-besmettingen in Duitsland richting 700
BERLIJN/PARIJS/LONDEN (ANP/RTR) - Het aantal mensen in Duitsland die zijn besmet met het nieuwe coronavirus gaat richting 700. Het Robert Koch-Institut, de Duitse tegenhanger van het RIVM, meldde zaterdag dat bij nog eens 45 mensen het longvirus is vastgesteld. Tot nu toe zijn er 684 besmettingsgevallen in de bondsrepubliek, waarvan de meeste, meer dan 375 gevallen, in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. De Duitse minister van Gezondheid raadde vrijdag onnodige bezoeken aan de dichtbevolkte deelstaat af.
Volgens de laatste tellingen zijn er zaterdag in Frankrijk iets meer besmettingen geconstateerd. Het land maakt melding van 716 patiënten en van elf sterfgevallen veroorzaakt door het virus uit China. In Groot-Brittannië staat de teller zaterdag op 206 besmettingen en twee sterfgevallen. Italië blijft met meer dan 4600 gevallen van het nieuwe virus verreweg het zwaarst getroffen land in Europa, waar in totaal ruim 7800 gevallen zijn geconstateerd. In Nederland zijn 188 besmettingen geteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op dinsdag opnieuw een ontmoeting heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Volgens Trump gaan ze het "bijna alleen maar" over Gaza hebben. "We moeten dat oplossen."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens een toespraak in het Britse parlement opgeroepen om het internationaal recht en de wereldorde te beschermen. Hij deed dat door "order, order" te roepen, de bekende woorden waarmee de voorzitters van het Britse Lagerhuis de orde in het parlement bewaren.
4 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op Tripoli, een stad in het noorden van Libanon. Daar zou een "belangrijk" lid van de Palestijnse beweging Hamas hebben gezeten, maar Israël zegt niet om wie het gaat.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - De internationale luchthaven van het Zuid-Franse Marseille is tijdelijk dicht vanwege een natuurbrand. Volgens Franse media zijn in de buurt ook delen van snelwegen gesloten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft niet om gesprekken met de Verenigde Staten gevraagd, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd volgens persbureau Tasnim. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er gesprekken gepland zijn en dat de houding van Iran is veranderd na de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in het land.
7 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Bemiddelaar Qatar stelt dat "tijd nodig" is voor de onderhandelingen voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Ik denk niet dat ik op dit moment een tijdlijn kan geven, maar ik kan nu wel zeggen dat we hier tijd voor nodig zullen hebben", aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenXERTA (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben meer dan 18.000 inwoners van de provincie Tarragona opdracht gegeven binnen te blijven. In het gebied grijpt een natuurbrand om zich heen en worden evacuaties uitgevoerd.
8 uur geleden