Aantal caravans en campers stijgt naar nieuw record
BUNNIK (ANP) - Het aantal caravans en campers in Nederland is in 2024 gestegen naar een nieuw record. Op 1 januari stonden ruim 623.000 caravans en campers geregistreerd, melden brancheorganisaties BOVAG en KCI. Een jaar eerder waren dat er nog bijna 612.000.
Vorig jaar werden iets minder dan 2500 nieuwe campers verkocht, een stijging van bijna 11 procent. De voertuigen zijn al jaren populair. In ruim acht jaar tijd is het aantal in Nederland geregistreerde campers verdubbeld tot meer dan 200.000.
Dat ging lange tijd ten koste van de caravan, maar sinds corona is ook dat kampeermiddel weer bezig aan een opmars. In 2024 steeg de verkoop van nieuwe caravans met 6 procent tot bijna 7200. Ook het aantal verkochte tweedehands caravans nam iets toe (plus 0,2 procent tot bijna 16.000).
"Sinds corona is kamperen in alle vormen zeer populair en dat betekent dat ook de caravan herontdekt is. We zien klanten van jong tot oud. Oude caravans worden opgeknapt en krijgen een nieuw leven, daar waar ze vroeger werden gesloopt of geëxporteerd", zegt Rolf Reinders, voorzitter van BOVAG Caravan- en Camperbedrijven, in een verklaring.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
8 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
12 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden