Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal buitenlandse vakanties van Nederlanders in 2020 gehalveerd

Aantal buitenlandse vakanties van Nederlanders in 2020 gehalveerd

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gingen in coronajaar 2020 de helft minder vaak op vakantie in het buitenland dan een jaar eerder. In de zomer brachten juist meer Nederlanders een vakantie in eigen land door dan in het voorgaande jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers.

De regering vroeg Nederlanders vanwege de coronapandemie in grote delen van 2020 niet naar het buitenland te reizen als ze daar geen dringende reden voor hadden. Gelet op de cijfers lijken velen gehoor te hebben gegeven aan die oproep.

Het aantal zomervakanties in Nederland steeg vorig jaar ruim 6 procent ten opzichte van 2019, naar 10,5 miljoen. Het noorden van het land was vaker in trek, maar ook Zeeland en het zuiden van Limburg verwelkomden veel meer vakantiegangers. In Noord-Brabant en Flevoland was juist sprake van een daling van het binnenlands toerisme.

Nederlanders overnachtten tijdens hun zomervakantie in eigen land 30 procent vaker in een hotel en 11 procent vaker in een vakantiehuis. Het aantal vakanties met een camper steeg enorm ten opzichte van vorig jaar, met 68 procent. Daarentegen daalde het aantal vakanties in een stacaravan en er werd ook minder vaak gekampeerd met een tent of toercaravan in Nederland.

Het aantal zomervakanties met een buitenlandse bestemming daalde met 67 procent naar 4,4 miljoen. Als Nederlanders wel op vakantie gingen naar het buitenland bleven ze vaker dichter bij huis dan in voorgaande jaren. Van hen bleef 98 procent in Europa, tegen 86 procent in 2019. In 2020 daalde het aantal vakanties van Nederlanders in het buitenland naar 11,7 miljoen, tegen 22,9 miljoen een jaar eerder.

Nederlanders gingen vorig jaar in totaal 30 procent minder vaak op vakantie, oftewel 28,7 miljoen keer. Dat er minder vaak werd gereisd en men dichter bij huis bleef, betekent ook dat er een stuk minder geld werd uitgegeven aan vakanties. Die uitgaven daalden naar 10,3 miljard euro, tegen 22,5 miljard euro in 2019.

Meer uit Financieel

Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

9 minuten geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

30 minuten geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

1 uur geleden
Economie eurozone krimpt in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

2 uur geleden
Bloomberg: Nvidia-chips mogelijk in handen China door maas in wet

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.

2 uur geleden
Zuid-Koreaanse minister wil dat techbedrijven winsten delen

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.

2 uur geleden
Privéjeteigenaar veroordeeld voor fraude van 15 miljoen dollar

BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.

3 uur geleden