Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal Britse coronadoden voorbij de 13.000

Aantal Britse coronadoden voorbij de 13.000

LONDEN (ANP (ANP/RTR) - In het Verenigd Koninkrijk is het aantal mensen dat aan het coronavirus is overleden de 13.000 gepasseerd. Het afgelopen etmaal steeg het aantal doden met 861 tot 13.729, zei het ministerie van Volksgezondheid.

Het was de grootste dagelijkse stijging in vijf dagen. Verder zijn er 327.608 mensen op het coronavirus getest, van wie 103.093 positief.

Het aantal sterfgevallen in Engelse ziekenhuizen steeg met 740 tot 12.396, zei de nationale gezondheidsdienst. "40 van deze 740 patiënten (tussen 45 en 93 jaar oud) hadden geen onderliggende gezondheidsproblemen", zei de gezondheidsdienst.

Hoogtepunt

De uitbraak van het coronavirus in het Verenigd Koninkrijk begint zijn hoogtepunt te bereiken, maar het is te vroeg om de lockdown op te heffen, zei minister van Volksgezondheid Matt Hancock donderdag. Als de regering de sociale afstandsmaatregelen zou versoepelen, zou het virus "ongebreideld" verder woekeren, zei hij.

Het Verenigd Koninkrijk heeft het op vier na hoogste officiële dodental van Covid-19 ter wereld, na de Verenigde Staten, Italië, Spanje en Frankrijk, hoewel het alleen gaat om ziekenhuisdoden en het werkelijke aantal waarschijnlijk veel hoger is.

Meer uit Buitenland

Thaise premier wil strengere wapenwetten na schietpartij school

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul belooft strengere wapenwetten als reactie op een fatale schietpartij. Een 14-jarige jongen schoot vrijdag twee van zijn grootouders dood en daarna vijf anderen op zijn school, voordat hij zichzelf van het leven beroofde.

19 minuten geleden
Spanje dreigt met maatregelen tegen Italië om grenscontroles

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering dreigt met tegenmaatregelen als Italië de grenscontroles die het heeft ingesteld tegen het land niet voor komende zondag opheft. Italië stelde deze in nadat tienduizenden migranten vorige week de Spaanse exclave Ceuta binnenkwamen.

26 minuten geleden
Doden bij droneaanval Houthi's op Jemenitische militairen

SANAA (ANP/AFP) - Houthi-rebellen hebben een droneaanval uitgevoerd in de provincie Marib, in Jemen. Daarbij zijn drie leden van de regeringsstrijdkrachten gedood, meldt een Jemenitische militaire bron aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Spaanse politie rolt grote smokkelbende op, 78 arrestaties

MADRID/DEN HAAG (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een grote smokkelbende opgerold en daarbij zijn 78 mensen opgepakt. Het gaat volgens Europol om een van de grootste criminele netwerken die via de westelijke Middellandse Zee drugs, migranten, wapens en voortvluchtige criminelen smokkelde.

1 uur geleden
Griekse burgemeester opgepakt om grote bosbrand

THEBE (ANP/AFP) - De burgemeester van de Griekse plaats Stylida is vrijdag opgepakt omdat hij ervan wordt beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor een grote bosbrand afgelopen week ten noordwesten van Athene. Daarnaast is een medeverdachte en eigenaar van een windmolenpark in hechtenis genomen, melden Griekse media.

2 uur geleden
Europese Unie zet meer Russen op sanctielijst om luchtaanvallen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet meer Russen op de sanctielijst, vanwege de recente luchtaanvallen die het land heeft uitgevoerd. "Elke nieuwe aanval op Oekraïne is een nieuwe reden voor Europa om de druk op Rusland op te voeren", schrijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X.

2 uur geleden
Duitse Veiligheidsraad bespreekt drone-incident Leipzig

BERLIJN (ANP) - De Duitse Veiligheidsraad heeft het drone-incident op de luchthaven van Leipzig besproken. Bondskanselier Friedrich Merz leidde het telefonisch overleg, meldt een woordvoerder van de Duitse regering. Het is niet bekend wat er precies is besproken.

3 uur geleden