Aantal bootmigranten in Italië gehalveerd
ROME (ANP/DPA) - Het aantal migranten dat Italië over zee bereikt, is dit jaar gehalveerd ten opzichte van 2018. In vergelijking met 2017 is er zelfs een daling van meer dan 90 procent, volgens statistieken die woensdag door het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zijn gepubliceerd.
Tot 24 december dit jaar landden 11.439 migranten aan de Italiaanse kust. In dezelfde periode vorig jaar waren het er 23.210, het jaar daarvóór 118.914. De meeste migranten (2654) kwamen dit jaar uit Tunesië, gevolgd door Pakistan met 1180 en Ivoorkust met 1135 aankomsten.
De belangrijkste reden voor de sterke daling van de migratie naar Italië is een akkoord dat de toenmalige sociaal-democratische regering in 2017 met Libië sloot. Volgens berichten in de media ging dat vergezeld van informele overeenkomsten met verschillende milities in het land dat in burgeroorlog is. Het doel was te voorkomen dat migranten vanuit Libië de zee op zouden gaan.
Na de regeringswisseling in 2018 werd het hoofd van de rechtse Lega, Matteo Salvini, minister van Binnenlandse Zaken. Hij voerde een beleid van "gesloten havens" tegen migrantenboten in de Middellandse Zee. De centrumlinkse regering, die sinds september van dit jaar aan de macht is, volgt een meer gematigde koers tegenover hulporganisaties en laat boten met migranten toe. Intussen komt het grootste deel van de migranten echter nu met eigen bootjes.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse oud-premier Keir Starmer geeft zijn zetel in het Britse Lagerhuis op. Tegen de lokale krant Camden New Journal (CNJ) zegt de oud-premier dat het voor hem tijd was "het stokje door te geven aan een opvolger". Starmer zat in het Lagerhuis als afgevaardigde namens het Londense kiesdistrict Holborn and St Pancras.
58 minuten geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft de eed afgelegd ten overstaan van het Noorse parlement. De vorst hield daarna een korte toespraak waarin hij verklaarde dat hij en zijn vrouw koningin Mette-Marit zich volledig zullen inzetten voor het land, melden Noorse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn dinsdag zeker vier mensen gedood, onder wie drie kinderen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Het belangrijkste probleem voor Oekraïne is het tekort aan luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bij aankomst in het Ierse Wicklow. Oekraïne moet zo snel mogelijk extra onderscheppingsraketten tot zijn beschikking krijgen, zei ze.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.
6 uur geledenKATHMANDU/LHASA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen tot boven de duizend. De Nepalese rampendienst meldde dinsdag dat in het land 987 doden zijn gevallen. Eerder werd bekend dat aan de Chinese kant van de grens, in Tibet, zeker zestien mensen om het leven waren gekomen.
7 uur geleden