Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal bloemisten in Nederland afgelopen zes jaar flink gedaald

Aantal bloemisten in Nederland afgelopen zes jaar flink gedaald

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze Valentijnsdag een bloemetje willen halen voor hun geliefde, kunnen dit bij minder bloemenwinkels doen dan zes jaar geleden. Het aantal bloemen- en plantenwinkels in Nederland is namelijk flink gedaald, van iets minder dan 4400 in 2019 naar 3880 begin dit jaar. Dat komt naar voren uit cijfers van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

Vrijwel alle provincies hebben nu minder bloemen- en plantenwinkels. De hardste daling vond plaats in Flevoland, waar het aantal winkels met 20 procent terugliep van 70 in 2019 naar 56 aan het begin van dit jaar. Alleen in Zeeland zijn er nu iets meer bloemenzaken dan zes jaar geleden, al daalde dit aantal de afgelopen twee jaar wel licht.

Marco Maasse, directeur van Vereniging Bloemist Winkeliers (VBW) herkent de afname. Volgens hem ligt de oorzaak grotendeels bij ondernemers die met pensioen gaan. De winkel voortzetten is volgens hem vaak "een uitdaging". Soms wordt dit gedaan door een enthousiaste medewerker, maar het komt steeds vaker voor dat een andere bloemist de winkel overneemt, aldus Maasse.

Piekdagen

Het dalende aantal bloemisten was voor Topbloemen.nl een belangrijke reden om meer bestellingen zelf te bezorgen, zegt directeur Edwin van Arkel van Topbloemen.nl. Momenteel verstuurt het bloemenplatform meer dan de helft van alle bestellingen in Nederland vanuit eigen locaties met eigen bezorgers. "We kregen het anders simpelweg niet meer landelijk gedekt met lokale bloemisten die aan onze kwaliteitsstandaarden voldoen." Hij voegt daaraan toe dat bloemisten kampen met toegenomen prijzen en hogere lonen en dat ze die kosten niet altijd makkelijk kunnen doorberekenen aan klanten.

Piekdagen als Valentijnsdag zijn "mooie opstekers" voor bloemisten, aldus Van Arkel. Maar de verkopen dit jaar liggen volgens hem wel 8 procent lager vergeleken met vorig jaar. "Dat heeft vooral te maken met het feit dat Valentijnsdag dit jaar op een vrijdag valt. In het weekend zien geliefden elkaar vaak in real life en daarom is er minder reden om iets te sturen." Vanwege de "toch grote vraag" en het beperkte aanbod kost de meest luxe rode roos bij Topbloemen.nl volgens hem nu 4,50 euro per stuk, een euro duurder dan normaal.

Bij Fleurop is het momenteel "ontzettend druk", laat manager Christian Quint weten. Hij is bij Fleurop verantwoordelijk voor het productaanbod op de website. Bij het bloemenplatform is het drukker dan vorig jaar, stelt hij.

Meer uit Financieel

Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

34 minuten geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

17 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

19 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

21 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

23 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden