Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal bezoekers stemhulpen verder gestegen

Aantal bezoekers stemhulpen verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van onlinestemhulpen zijn woensdagavond verder gestegen ten opzichte van eerder op de dag. MijnStem had kort voordat de stembussen sloten meer dan 6 miljoen bezoekers getrokken. Stemhulp Kieskompas telde kort voordat stemlokalen dichtgingen ongeveer 3,3 miljoen bezoekers, tegen 2,7 miljoen eerder op woensdag.

Eerder op woensdag had MijnStem 4,7 miljoen bezoekers getrokken, iets wat toen al een recordaantal betrof. MijnStem ziet dat 43 procent van de bezoekers de stemhulp inroept voor de waterschapsverkiezingen en 57 procent voor de Provinciale Statenverkiezingen.

De stemwijzers van ProDemos zijn in totaal 2 miljoen keer ingevuld. Op woensdagochtend lag dat aantal nog op 1,5 miljoen bezoekers. De stemwijzers van ProDemos zijn beschikbaar voor de provincies Drenthe, Limburg, Noord-Brabant en Overijssel. Van deze provincies werd de stemhulp het meest gebruikt in Noord-Brabant (893.000 keer) gevolgd door Overijssel (522.000), Limburg (ruim 295.000) en Drenthe (290.000).

'Extra belangrijke' stellingen

In deze stemwijzer kunnen gebruikers stellingen selecteren die ze 'extra belangrijk' vinden. Hieruit komt naar voren dat in Drenthe het weren van de wolf als het belangrijkst is aangemerkt. In Overijssel was dat de stelling 'maximumsnelheid 100 km per uur'. In Noord-Brabant was 'klimaatdoelstellingen behalen' het belangrijkst, in Limburg 'Natuur beschermen t.a.v. bouwprojecten'.

De Jongerenkieswijzer trok net geen 35.000 bezoekers, liet een woordvoerster weten.

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

16 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

17 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

17 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

21 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

21 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

23 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden