Aantal bezoekers stemhulpen blijft stijgen
DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van onlinestemhulpen blijven woensdag stijgen. Rond 16.30 uur had MijnStem al zeker 5,5 miljoen bezoekers getrokken. Stemhulp Kieskompas telde rond 17.00 uur ruim 3 miljoen bezoekers. De stemwijzers van ProDemos waren rond 17.15 uur in totaal 1,9 miljoen keer bezocht.
MijnStem was rond 09.45 uur 4,7 miljoen keer bezocht. Toen al sprak MijnStem van een recordaantal.
Het aantal van Kieskompas is inclusief zo’n 300.000 bezoekers aan Het Kieshart van Hart van Nederland, waarmee Kieskompas een samenwerking heeft. Rond 10.45 uur telde Kieskompas nog zo’n 2,7 miljoen bezoekers, inclusief 265.000 bezoekers van Het Kieshart.
De stemwijzers van ProDemos waren woensdagochtend 1,5 miljoen keer bezocht. De stemwijzers van ProDemos zijn beschikbaar voor de provincies Drenthe, Limburg, Noord-Brabant en Overijssel. Met bijna 850.000 bezoekers heeft de stemwijzer van Noord-Brabant het hoogste aantal.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet gaat niet in op het verzoek van een meerderheid van de Tweede Kamer om een deel van de begroting voor volgend jaar al openbaar te maken. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Een groot deel van de plannen lekte een dag eerder al uit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beledigende appjes die oud-justitieminister Ferd Grapperhaus stuurde over medebewindspersonen en burgemeesters werkten voor hem als uitlaatklep. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat zijn appberichten niet afleidden van de inhoud. Hij uitte zich onder meer laatdunkend over onderwijsminister Arie Slob en burgemeester Hubert Bruls (Nijmegen), die het Veiligheidsberaad leidde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus vond zichzelf het juridisch geweten van het kabinet tijdens de coronapandemie. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat hij daarom snel begon te praten over betere juridische borging van de coronamaatregelen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeesters in het veiligheidsberaad speelden "ministerraadje" rond een aantal grote besluiten tijdens de coronapandemie. Dat zei oud-justitieminister Ferd Grapperhaus woensdag in Den Haag. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat de 25 burgemeesters in het beraad besluiten volledig over wilden doen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Niemand wilde een avondklok instellen om de coronapandemie te bestrijden, maar door een gebrek aan alternatieven kwam die er toch. Dat zei toenmalig minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken, D66) woensdagochtend bij haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Aanvankelijk verzette ze zich tegen de maatregel, maar gaandeweg raakte ze ervan overtuigd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij alle coronamaatregelen werd vooraf een inschatting gemaakt van wat het voor de grondrechten van mensen betekende, zei voormalig minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren woensdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens de oud-vicepremier deed haar ministerie de eerste weging en werd het daarna in het kabinet besproken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 750 jongeren zaten in mei in een vorm van jeugdzorg waarbij ze het grootste deel van de dag exclusief met één begeleider of meer zijn. Minister Mirjam Sterk (Jeugd, CDA) is "geschrokken" van dat aantal, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Zembla schatte eerder dat het in drie jaar tijd om minimaal 400 kinderen in zo'n "een-op-eenplaatsing" ging. Over de kwaliteit van deze zorg bestaan ernstige twijfels.
1 dag geleden