Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal besmettingen op Aruba fors gedaald

Aantal besmettingen op Aruba fors gedaald

ORANJESTAD (ANP) - Het aantal coronabesmettingen op Aruba is de afgelopen periode fors gedaald. Waren er op 14 september nog ongeveer 1500 mensen besmet, donderdag ging het om 664 besmettingen. Op die dag werden 35 nieuwe gevallen geregistreerd en waren 68 mensen hersteld. In totaal zijn op het eiland sinds maart van dit jaar 27 mensen overleden die waren besmet met het corona-virus. Donderdag lagen veertig mensen met een coronabesmetting in het ziekenhuis, waarvan tien op de intensive care.

Ruim twee weken geleden bereikte het aantal besmettingen op Aruba met 1500 een voorlopig 'hoogtepunt'. Op 18 september scherpte de regering de avondklok aan waardoor sinds die dag niemand zonder toestemming de straat op mag tussen 22.00 en 05.00 uur. Dat betekent dat alle restaurants en winkels uiterlijk om 21.00 uur dicht moeten zijn. De avondklok geldt nog steeds. Sinds die tijd is het aantal besmettingen gedaald.

In totaal zijn op het eiland ongeveer 4000 mensen positief getest. Daarvan zijn inmiddels ruim 3300 mensen hersteld. Het eiland kent ruim 100.000 inwoners. Met een besmettingsgraad van zo'n 4 procent scoort het hoog op internationale lijsten.

Meer uit Binnenland

Demonstrerende boeren rijden over snelweg in Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren hebben maandagavond in Friesland met trekkers over de snelweg gereden. Dat gebeurde na afloop van een protestactie in Sexbierum.

54 minuten geleden
Onduidelijk of Nederlanders slachtoffer zijn van beving Colombia

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk of er Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de zware aardbeving maandag in Colombia. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten de situatie op de voet te volgen en te onderzoeken of en hoeveel Nederlanders zijn getroffen.

2 uur geleden
Boeren voeren actie in noordwesten Friesland

SEXBIERUM (ANP) - Boeren houden maandagavond in het Friese Sexbierum een protestactie tegen de stikstofplannen van het kabinet. De boeren hebben zich met meer dan honderd trekkers verzameld op een weiland langs de A31.

2 uur geleden
Boeren zoeken in Ommen steun bij gemeente om stikstofplannen

OMMEN (ANP) - Met tientallen trekkers zijn boeren maandagavond samengekomen bij het gemeentehuis van Ommen. Ze overhandigden daar een brandbrief aan het college van burgemeester en wethouders waarin ze hun zorgen uiten over de stikstofplannen van het kabinet. Locoburgemeester Alice van den Nieuwboer nam de brief in ontvangst.

3 uur geleden
Nog vier groepen van elk 20 Nederlanders van Sawadee in Colombia

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie Sawadee heeft nog vier groepen Nederlanders van ieder ongeveer twintig reizigers in het door een aardbeving getroffen Colombia, zegt een woordvoerder. Volgens de zegsman is niemand gewond geraakt.

3 uur geleden
Verdachten van doodsteken man Enkhuizen zitten voorlopig vast

ENKHUIZEN (ANP) - De twee mannen die ervan worden verdacht dat ze vorige week iemand hebben doodgestoken in Enkhuizen blijven voorlopig vastzitten. De rechtbank heeft hun voorarrest met veertien dagen verlengd.

5 uur geleden
Rijn en IJssel verbiedt oppompen grondwater in 10 natuurgebieden

DOETINCHEM (ANP) - In en rond tien natuurgebieden in het werkgebied van Waterschap Rijn en IJssel mag vanaf woensdag geen grondwater meer worden opgepompt voor beregening. Het schap stelt dat de tijdelijke maatregel nodig is om in deze droge periode "onherstelbare schade aan kwetsbare natuur te voorkomen".

6 uur geleden