Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal besmettingen in België weer boven de 100

Aantal besmettingen in België weer boven de 100

BRUSSEL (ANP) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen in België is na een kleine week weer boven de 100 gestegen. De afgelopen 24 uur werden 104 nieuwe besmettingen gemeld, wat het totaal aantal bevestigde gevallen in België op 60.348 brengt. 5 patiënten overleden sinds woensdag in het ziekenhuis aan Covid-19, en 5 personen in woonzorgcentra bezweken vermoedelijk eveneens aan de gevolgen van het longvirus.

In totaal ligt het aantal sterfgevallen nu op 9685. De ziekenhuizen namen het afgelopen etmaal 19 nieuwe patiënten op en stuurden er 40 genezen naar huis, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten. Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames blijft in België al enkele weken onder de 50.

Er liggen nu 344 Covid-19-patiënten in ziekenhuizen, van wie 60 op de intensivecareafdelingen, een daling van 7 patiënten.

De autoriteiten waarschuwen dat het virus nog niet is verdwenen in België.

Meer uit Buitenland

Partij Japanse premier wint uitzonderlijke tweederdemeerderheid

TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.

38 minuten geleden
Australische politie staat achter ingrijpen tijdens protest

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.

44 minuten geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.

1 uur geleden
Trump dreigt opening brug van Canada naar Michigan te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.

1 uur geleden
Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

7 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

9 uur geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

10 uur geleden