Aantal besmettingen in België weer boven de 100
BRUSSEL (ANP) - Het aantal nieuwe coronabesmettingen in België is na een kleine week weer boven de 100 gestegen. De afgelopen 24 uur werden 104 nieuwe besmettingen gemeld, wat het totaal aantal bevestigde gevallen in België op 60.348 brengt. 5 patiënten overleden sinds woensdag in het ziekenhuis aan Covid-19, en 5 personen in woonzorgcentra bezweken vermoedelijk eveneens aan de gevolgen van het longvirus.
In totaal ligt het aantal sterfgevallen nu op 9685. De ziekenhuizen namen het afgelopen etmaal 19 nieuwe patiënten op en stuurden er 40 genezen naar huis, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten. Het aantal nieuwe ziekenhuisopnames blijft in België al enkele weken onder de 50.
Er liggen nu 344 Covid-19-patiënten in ziekenhuizen, van wie 60 op de intensivecareafdelingen, een daling van 7 patiënten.
De autoriteiten waarschuwen dat het virus nog niet is verdwenen in België.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
7 uur geleden