Aantal besmettingen bij River Plate loopt op tot 25
BUENOS AIRES (ANP) - Het aantal coronagevallen bij de Argentijnse voetbalclub River Plate is opgelopen tot 25. Afgelopen weekend deed de club uit Buenos Aires al melding van vijftien positieve tests.
"Het is ontmoedigend om te bevestigen dat de maatregelen die we hebben getroffen - bubbels creëren, iedereen een eigen hotelkamer en strenge hygiënemaatregelen - niet voldoende waren om dit te voorkomen. Spelers en trainers zijn honderden keren getest en zelfs vaker dan nodig", aldus River Plate in een verklaring.
Vrijdag testte de keeperstrainer positief bij een routinetest. Hij werd onmiddellijk in quarantaine geplaatst, maar bij een volgende test bleken de vier doelmannen van de club reeds positief en was de uitbraak van het virus een feit.
Afgelopen weekend kon de wedstrijd tegen Boca Juniors nog doorgaan, maar daarna bleef het aantal besmettingen oplopen waardoor het duel van woensdag met het Colombiaanse Santa Fe in de Copa Libertadores in het gedrang komt. Coach Marcelo Gallardo heeft amper nog spelers ter beschikking. Indien River Plate niet aan de vereiste zeven spelers komt om het duel te beginnen, verliest het reglementair met 3-0.
"In deze moeilijke tijd is de belangrijkste zorg van Club Atlético River Plate gericht op de gezondheid en het welzijn van de spelers, de technische staf en de betrokken families", meldt de club.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
14 uur geleden