Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal auto's op Nederlandse wegen stijgt tot 9,4 miljoen

Aantal auto's op Nederlandse wegen stijgt tot 9,4 miljoen

BUNNIK (ANP) - Het aantal auto's op de Nederlandse wegen steeg afgelopen jaar rap. Er kwamen ruim 180.000 personenauto's bij, waardoor er nu 9,4 miljoen personenauto's rondrijden in Nederland. Dat bevestigt een woordvoerder van autobrancheorganisatie Bovag na berichtgeving van het AD.

Die stijging wordt door BOVAG "opmerkelijk" genoemd, maar de brancheorganisatie kan nog niet zeggen waar die precies door komt. In voorgaande jaren kwamen er zo'n 100.000 auto's per jaar bij. In 2015 reden er nog 8,2 miljoen auto's op de Nederlandse wegen.

Er werden afgelopen jaar bijna 370.000 nieuwe auto's verkocht, fors meer dan het jaar daarvoor. Dat komt met name door een inhaalslag van uitgestelde leveringen in 2022, zeiden BOVAG en RAI Vereniging eerder. Ook werden er 254.000 auto's geïmporteerd, tegenover bijna 280.000 geëxporteerde auto's Daarnaast zijn volgens het AD 164.000 auto's gesloopt.

Voor dit jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging dat er 360.000 nieuwe auto's op kenteken worden gezet. Dat is meer dan de prognose voor 340.000 nieuw verkochte auto's van vorig jaar, die dus ruimschoots werd gehaald. Het is volgens de organisaties nog wel onzeker welke invloed bijvoorbeeld subsidies hebben op de vraag en aanschaf van elektrische auto's bij particuliere en zakelijke kopers. Afgelopen jaar was bijna een derde van de totale registraties elektrisch.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

2 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

2 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

4 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

11 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

16 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

16 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

17 uur geleden