Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal auto's op Nederlandse wegen stijgt tot 9,4 miljoen

Aantal auto's op Nederlandse wegen stijgt tot 9,4 miljoen

BUNNIK (ANP) - Het aantal auto's op de Nederlandse wegen steeg afgelopen jaar rap. Er kwamen ruim 180.000 personenauto's bij, waardoor er nu 9,4 miljoen personenauto's rondrijden in Nederland. Dat bevestigt een woordvoerder van autobrancheorganisatie Bovag na berichtgeving van het AD.

Die stijging wordt door BOVAG "opmerkelijk" genoemd, maar de brancheorganisatie kan nog niet zeggen waar die precies door komt. In voorgaande jaren kwamen er zo'n 100.000 auto's per jaar bij. In 2015 reden er nog 8,2 miljoen auto's op de Nederlandse wegen.

Er werden afgelopen jaar bijna 370.000 nieuwe auto's verkocht, fors meer dan het jaar daarvoor. Dat komt met name door een inhaalslag van uitgestelde leveringen in 2022, zeiden BOVAG en RAI Vereniging eerder. Ook werden er 254.000 auto's geïmporteerd, tegenover bijna 280.000 geëxporteerde auto's Daarnaast zijn volgens het AD 164.000 auto's gesloopt.

Voor dit jaar verwachten BOVAG en RAI Vereniging dat er 360.000 nieuwe auto's op kenteken worden gezet. Dat is meer dan de prognose voor 340.000 nieuw verkochte auto's van vorig jaar, die dus ruimschoots werd gehaald. Het is volgens de organisaties nog wel onzeker welke invloed bijvoorbeeld subsidies hebben op de vraag en aanschaf van elektrische auto's bij particuliere en zakelijke kopers. Afgelopen jaar was bijna een derde van de totale registraties elektrisch.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

4 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

5 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

6 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

8 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

8 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

10 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

11 uur geleden