Aantal asielzoekers in Ter Apel voor rechtszaak onder 2000
TER APEL (ANP) - De twee nachten voordat een nieuw kort geding dient van de gemeente Westerwolde tegen het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), sliepen er minder dan 2000 asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dit onderwerp stond maandag centraal in de rechtbank in Groningen. Om druk en overlast in en om het terrein te beperken en goede opvang voor asielzoekers te verzorgen, wil Westerwolde, de gemeente waarbinnen het centrum ligt, dat er niet meer dan het maximum afgesproken aantal mensen op het terrein zijn. Die limiet wordt vaak overschreden, omdat er te weinig opvangplekken zijn waar het COA mensen naartoe kan brengen.
In de nacht van zaterdag op zondag sliepen er 1919 mensen op het terrein, de laatste nacht waren dit er 1994, meldt het COA. Een woordvoerder laat weten dat er in het weekend gewoonlijk minder mensen bijkomen dan op andere dagen. Ook moesten er meer mensen dan gepland doorgeplaatst worden naar noodopvanglocaties elders, omdat een aantal woonunits in Ter Apel "door technische mankementen" niet konden worden gebruikt.
De laatste keer dat het COA zich aan de afspraak van het maximumaantal van 2000 hield, was op 9 september. Dat lukte onder meer doordat asielminister Marjolein Faber toestemming had gegeven bij alle opvangcentra in het land een of twee mensen extra te plaatsen. Soms werd daardoor het maximumaantal op die plek overschreden, maar het voorkwam wel voor tien dagen een boete voor het niet naleven van de bestuurlijke overeenkomst in Ter Apel.
Met een nieuw kort geding wilde Westerwolde maandag nogmaals via de rechter afdwingen dat het COA zich aan de afspraak houdt. Begin dit jaar besloot de rechter tot een boete van 15.000 euro per overtreding met een maximum van 1,5 miljoen. De gemeente zette hoger in en wilde een boete van 75.000 euro per keer en het liefst geen maximumbedrag. De uitspraak is op 30 oktober.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
7 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
9 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
12 uur geleden