Aantal asielzoekers in Ter Apel onder maximum van 2000
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 1800 mensen overnacht. Dat zijn er aanzienlijk minder dan de maximaal toegestane 2000. Eind oktober legde de rechter het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een nieuwe dwangsom op voor als er, op welk moment van de dag ook, meer dan 2000 mensen verblijven.
Het COA kreeg twee weken de tijd om het aantal mensen voldoende naar beneden te brengen. Daarna gold een boete van 50.000 euro voor elke dag dat het niet lukt.
Dat er nu meer ruimte is in Ter Apel, heeft volgens een woordvoerder van het COA vooral te maken met de noodopvang op het evenemententerrein van Walibi in Biddinghuizen die weer geopend is. Daar kunnen tot april, wanneer er geen evenementen op het terrein zijn, 1250 mensen tijdelijk verblijven. Ook is volgens de woordvoerder de instroom van asielzoekers op het moment iets lager dan eerder.
Nachtopvang
Sinds afgelopen zaterdag overnachten minder dan 2000 mensen in het aanmeldcentrum. Daarvoor waren het er geruime tijd te veel. Sinds zaterdag zijn er soms overdag wel meer dan 2000 mensen. Dat komt doordat 's avonds mensen worden overgebracht naar de nachtopvang in Beilen. Zij komen overdag weer terug naar Ter Apel. De afgelopen twee dagen was het aantal overdag ook onder de 2000.
In de zomer van 2022 liep het aanmeldcentrum zo over dat asielzoekers buiten sliepen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.
18 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
11 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
13 uur geleden