Aantal asielzoekers in Ter Apel onder maximum van 2000
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 1800 mensen overnacht. Dat zijn er aanzienlijk minder dan de maximaal toegestane 2000. Eind oktober legde de rechter het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een nieuwe dwangsom op voor als er, op welk moment van de dag ook, meer dan 2000 mensen verblijven.
Het COA kreeg twee weken de tijd om het aantal mensen voldoende naar beneden te brengen. Daarna gold een boete van 50.000 euro voor elke dag dat het niet lukt.
Dat er nu meer ruimte is in Ter Apel, heeft volgens een woordvoerder van het COA vooral te maken met de noodopvang op het evenemententerrein van Walibi in Biddinghuizen die weer geopend is. Daar kunnen tot april, wanneer er geen evenementen op het terrein zijn, 1250 mensen tijdelijk verblijven. Ook is volgens de woordvoerder de instroom van asielzoekers op het moment iets lager dan eerder.
Nachtopvang
Sinds afgelopen zaterdag overnachten minder dan 2000 mensen in het aanmeldcentrum. Daarvoor waren het er geruime tijd te veel. Sinds zaterdag zijn er soms overdag wel meer dan 2000 mensen. Dat komt doordat 's avonds mensen worden overgebracht naar de nachtopvang in Beilen. Zij komen overdag weer terug naar Ter Apel. De afgelopen twee dagen was het aantal overdag ook onder de 2000.
In de zomer van 2022 liep het aanmeldcentrum zo over dat asielzoekers buiten sliepen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag besloten. De man zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door personeelstekorten staat in justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) de veiligheid van jongeren en medewerkers "aanhoudend en ernstig onder druk". Er is daarom op korte termijn een actieplan nodig om ervoor te zorgen dat JJI's weer een verantwoord en veilig verblijf met passende behandeling kunnen bieden. Die oproep doen de Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV), de Inspectie van het Onderwijs en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd maandag in een brandbrief aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.
8 uur geleden