Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal asielzoekers in Ter Apel gedaald tot minder dan 1900

Aantal asielzoekers in Ter Apel gedaald tot minder dan 1900

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is verder gedaald. In de nacht van donderdag op vrijdag sliepen er minder dan 1900 mensen. Dat is voor het eerst in drie weken tijd.

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldt dat in Ter Apel nu 1884 mensen zitten. Dat betekent dat er in drie dagen tijd 236 plekken zijn vrijgekomen. Zo zijn tweehonderd asielzoekers naar Huizen overgebracht en ongeveer tachtig mensen naar Leiden.

Afgelopen dinsdag bereikte de bezetting een piek met 2120 mensen. Dat is boven het afgesproken maximum van 2000 mensen. Voor elke dag waarop dit aantal wordt overschreden, moet het COA een dwangsom van 50.000 euro betalen aan de gemeente Westerwolde, waarin Ter Apel ligt. De teller voor de afgelopen maand blijft op 700.000 euro staan.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reddingswerkers USAR direct aan de slag in Venezuela

LA GUAIRA (ANP) - Twee reddingsgroepen van USAR zijn zaterdag gelijk ingezet na aankomst op de plek waar het basiskamp in Venezuela wordt opgezet. Dat laat een woordvoerder van het Nederlandse Urban Search and Rescue weten.

17 minuten geleden
Landelijke storing bij RWS, gevolgen voor verkeersmaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) kampt met een landelijke technische storing. Hierdoor heeft het op meerdere plekken geen cameratoezicht en kan het geen rode kruizen plaatsen om rijstroken af te sluiten. Dit kan gevaarlijk zijn als er een voertuig stilstaat op de snelweg.

19 minuten geleden
Hitte vanuit het kustgebied verdreven, weercode in westen is geel

DE BILT (ANP) - De hitte in Nederland wordt langzaam verdreven vanuit het kustgebied, meldt het KNMI zaterdagmiddag. Daardoor is in veel westelijke provincies niet meer code oranje van kracht, maar geel.

25 minuten geleden
Blikseminslag bij Concert at SEA zorgt voor technische problemen

BROUWERSDAM (ANP) - Door een blikseminslag bij het terrein van Concert at SEA zijn zaterdag aan het begin van de middag technische problemen ontstaan, meldt de organisatie. Bezoekers van Concert at SEA werden korte tijd van het terrein gehouden.

1 uur geleden
Eichelsheim verwacht geen grote escalatie meer tussen Iran en VS

DEN HAAG (ANP) - De aanvallen die dit weekend hebben plaatsgevonden tussen Iran en de Verenigde Staten komen voor de Nederlandse Commandant der Strijdkrachten niet als een verrassing. "Het is niet onverwacht dat dit soort over en weer beschietingen gebeuren", zegt Onno Eichelsheim.

2 uur geleden
Zaterdagavond code oranje in vier provincies vanwege zwaar onweer

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft zaterdagavond vanaf 20.00 uur code oranje afgekondigd in de provincies Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel vanwege zware onweersbuien. Volgens het weerinstituut kunnen de buien met grote hagelstenen van 2 tot 5 centimeter, zware windstoten en veel regen in korte tijd op meerdere plaatsen voor overlast en schade zorgen. De waarschuwing geldt in ieder geval tot 01.00 uur 's nachts.

4 uur geleden
Reddingsteam USAR in de nacht aangekomen in Venezuela

MARACAY (ANP) - Het reddingsteam van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) is vrijdag op zaterdagnacht geland in Venezuela om daar te helpen na de verwoestende aardbevingen van deze week. Het team landde om 01.30 uur Nederlandse tijd in Maracay in het noorden van het Zuid-Amerikaanse land.

4 uur geleden