Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal asielzoekers dat buiten slaapt bij Ter Apel daalt niet

Aantal asielzoekers dat buiten slaapt bij Ter Apel daalt niet

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel zullen opnieuw veel mensen buiten de nacht doorbrengen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldt dat het om ongeveer net zoveel mensen gaat als de voorgaande nachten. Toen sliepen telkens ongeveer honderd asielzoekers buiten.

Volgens een woordvoerster van het COA zijn er zaterdag wel asielzoekers vanuit Ter Apel naar andere locaties gebracht. Daardoor konden wachtenden bij het aanmeldcentrum doorstromen. Maar er zijn ook nieuwe mensen bijgekomen, waardoor het aantal wachtenden buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel hetzelfde is gebleven.

Het aanmeldcentrum in Ter Apel en ook de azc's zitten al lange tijd overvol. De veiligheidsregio's hebben daarom met het ministerie van Justitie en Veiligheid afgesproken dat ze tot 1 oktober veel extra plekken voor asielzoekers zullen realiseren. Ook heeft het kabinet de Tweede Kamer vorige week in een brief laten weten met een wet te komen om gemeenten te dwingen asielzoekers op te vangen.

Meer uit Binnenland

Rob Wijnberg stopt als hoofdredacteur van De Correspondent

AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.

1 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld in Ede

EDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een legkippenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.

2 uur geleden
CBS: 5000 minder vacatures in onderwijs

DEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

5 uur geleden
SCP ziet in coalitieplannen risico dat ongelijkheid toeneemt

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.

8 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

15 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

15 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

16 uur geleden