Aantal asielzoekers dat buiten slaapt bij Ter Apel daalt niet
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel zullen opnieuw veel mensen buiten de nacht doorbrengen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldt dat het om ongeveer net zoveel mensen gaat als de voorgaande nachten. Toen sliepen telkens ongeveer honderd asielzoekers buiten.
Volgens een woordvoerster van het COA zijn er zaterdag wel asielzoekers vanuit Ter Apel naar andere locaties gebracht. Daardoor konden wachtenden bij het aanmeldcentrum doorstromen. Maar er zijn ook nieuwe mensen bijgekomen, waardoor het aantal wachtenden buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel hetzelfde is gebleven.
Het aanmeldcentrum in Ter Apel en ook de azc's zitten al lange tijd overvol. De veiligheidsregio's hebben daarom met het ministerie van Justitie en Veiligheid afgesproken dat ze tot 1 oktober veel extra plekken voor asielzoekers zullen realiseren. Ook heeft het kabinet de Tweede Kamer vorige week in een brief laten weten met een wet te komen om gemeenten te dwingen asielzoekers op te vangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
11 uur geleden