Aantal asielaanvragen in Nederland loopt snel op
DEN HAAG (ANP) - Het aantal asielaanvragen in Nederland is de afgelopen weken snel opgelopen. Er komen aanzienlijk meer asielzoekers binnen dan vorig jaar in deze periode, komt naar voren uit de wekelijkse cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid.
Vorige week vroegen afgerond 1500 mensen asiel aan in Nederland. Dit zijn niet alleen nieuwe aanvragen, maar bijvoorbeeld ook nareizigers, dus familieleden van mensen die al asiel hebben gekregen. De laatste keer dat er in een week tijd zo veel mensen asiel aanvroegen, was begin september vorig jaar.
Ook in de weken ervoor lag de instroom hoger dan vorig jaar. In de afgelopen drie weken hebben 4300 mensen asiel aangevraagd, tegen 3400 in dezelfde weken vorig jaar. Het totale aantal asielaanvragen begon in de zomer wat achter te lopen op vorig jaar, maar dat verschil is nu vrijwel verdampt. Sinds het begin van dit jaar kreeg Nederland 38.500 asielaanvragen. Vorig jaar stond de teller rond deze tijd op 39.500 aanvragen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
30 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
41 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
7 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
8 uur geleden