Aantal AOW-gerechtigden gestegen naar recordhoogte
AMSTELVEEN (ANP) - Het aantal AOW-gerechtigden heeft een nieuw record bereikt. In het derde kwartaal van dit jaar ontvingen voor het eerst meer dan 3,6 miljoen mensen AOW. Dat is een toename van ruim 32.000 ten opzichte van een jaar eerder, blijkt uit cijfers van de Sociale Verzekeringsbank (SVB).
Eind september ontvingen bijna 1,4 miljoen mensen een AOW-uitkering voor alleenstaanden en bijna 2,3 miljoen een AOW voor samenwonenden. Iets meer dan een miljoen AOW-gerechtigden is 80 jaar of ouder.
AOW-gerechtigden die onder het bestaansminimum komen, kunnen in aanmerking komen voor een aanvullende inkomensvoorziening (AIO). In het derde kwartaal van 2024 waren er ruim 72.000 mensen die recht hebben op zo'n uitkering. Dat is een stijging van 1,5 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2023.
De SVB keert AOW uit over de hele wereld. Bijna 331.000 AOW-gerechtigden wonen in het buitenland. De meeste buitenlandse gerechtigden wonen in België (ruim 64.000.), Duitsland (ruim 48.000) en Spanje (bijna 39.000).
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
6 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
22 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden