Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal AOW-gerechtigden gestegen naar recordhoogte

Aantal AOW-gerechtigden gestegen naar recordhoogte

AMSTELVEEN (ANP) - Het aantal AOW-gerechtigden heeft een nieuw record bereikt. In het derde kwartaal van dit jaar ontvingen voor het eerst meer dan 3,6 miljoen mensen AOW. Dat is een toename van ruim 32.000 ten opzichte van een jaar eerder, blijkt uit cijfers van de Sociale Verzekeringsbank (SVB).

Eind september ontvingen bijna 1,4 miljoen mensen een AOW-uitkering voor alleenstaanden en bijna 2,3 miljoen een AOW voor samenwonenden. Iets meer dan een miljoen AOW-gerechtigden is 80 jaar of ouder.

AOW-gerechtigden die onder het bestaansminimum komen, kunnen in aanmerking komen voor een aanvullende inkomensvoorziening (AIO). In het derde kwartaal van 2024 waren er ruim 72.000 mensen die recht hebben op zo'n uitkering. Dat is een stijging van 1,5 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2023.

De SVB keert AOW uit over de hele wereld. Bijna 331.000 AOW-gerechtigden wonen in het buitenland. De meeste buitenlandse gerechtigden wonen in België (ruim 64.000.), Duitsland (ruim 48.000) en Spanje (bijna 39.000).

Meer uit Financieel

Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

36 minuten geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

53 minuten geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

1 uur geleden
Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

2 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

2 uur geleden
Spanje onderzoekt X, Meta en TikTok om AI-kindermisbruikmateriaal

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.

2 uur geleden
Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

3 uur geleden