Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

Zondag was op Schiphol eveneens sprake van een oplopend aantal annuleringen. In totaal zijn er die dag ruim 600 vluchten uitgevallen.

Grootste knelpunt op Schiphol is dat vliegtuigen voor vertrek ijsvrij moeten worden gemaakt. Dat kan soms een halfuur duren.

Lange rijen

Een woordvoerder van de luchthaven meldt dat de afgelopen dagen lange rijen bij de ticket- en transferbalies zijn ontstaan en dat het druk is bij de vertrekbalies en de lounges. Volgens hem verschilt de drukte bij de balies per luchtvaartmaatschappij. Hoe druk het precies is, weet hij niet. "Bij alle balies waar annuleringen zijn, wordt veel drukte ervaren." Conflicten zoals opstootjes zijn hem niet bekend. Luchtvaartmaatschappijen helpen gedupeerden met omboeken en voorzien hen van informatie.

De woordvoerder zegt dat passagiers "in het uiterste geval" op de luchthaven moesten slapen omdat hun overstap niet doorging. Zij konden gebruikmaken van relaxstoelen en kregen kussens en dekens. Luchtvaartmaatschappijen zijn verantwoordelijk voor het opvangen van gedupeerden. De woordvoerder van Schiphol weet niet hoeveel passagiers afgelopen nacht op de luchthaven hebben overnacht. "We zien iedere nacht overblijvers. Het aantal is wel te beheersen", stelt hij.

Code oranje

Maandagochtend geldt code oranje in onder meer de provincie Noord-Holland vanwege de sneeuw en gladheid. Het winterse weer houdt naar verwachting de komende dagen aan.

Het winterweer zorgde maandagochtend ook voor problemen op de weg en op het spoor.

Meer uit Financieel

Trump-regering plant overleg met oliebedrijven over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump is van plan later deze week bijeenkomsten te houden met leidinggevenden van Amerikaanse oliebedrijven om te bespreken hoe de olieproductie in Venezuela kan worden verhoogd, zegt een bron tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Dow op record, olieaandelen gewild na aanval VS op Venezuela

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York vonden maandag de weg omhoog, na de gemengde start van het nieuwe beursjaar op vrijdag. Net als in Europa leken Amerikaanse beleggers zich weinig zorgen te maken over de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro werd opgepakt.

3 uur geleden
KLM schrapt dinsdag opnieuw bijna 300 vluchten om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt dinsdag bijna driehonderd vluchten van en naar Schiphol als gevolg van het winterse weer. "Dit aantal kan in de loop van dinsdag nog oplopen", laat een woordvoerster weten. Maandag werden al ongeveer driehonderd KLM-vluchten geannuleerd.

5 uur geleden
KLM vraagt duizenden gestrande reizigers zelf hotel te boeken

SCHIPHOL (ANP) - KLM vraagt op Schiphol gestrande reizigers zelf een hotel te boeken. Normaal doet de luchtvaartmaatschappij dit, maar die kan dit "niet bolwerken door de grote aantallen". Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel reizigers precies zijn gestrand door het winterse weer, maar het gaat zeker om duizenden.

7 uur geleden
EU-landbouwministers woensdag bijeen om Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Landbouwministers van de EU-lidstaten komen woensdag bij elkaar om het vrijhandelsakkoord met Mercosur-landen Brazilië, Paraguay, Uruguay en Argentinië te bespreken. De deal zou eigenlijk eind december ondertekend worden, maar Italië zei een maand uitstel te willen.

7 uur geleden
AEX-index sluit na flinke winst nipt onder recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag heel dicht bij een nieuw record gekomen. Aan het einde van de dag noteerde de hoofdgraadmeter aan het Damrak dankzij een plus van 1,8 procent op 985,12 punten. Het record blijft nog even staan op de 985,97 punten van 27 oktober. Het op diezelfde dag bereikte slotrecord van 982,00 punten gaat wel uit de boeken.

8 uur geleden
Ruim de helft van de vluchten maandag geschrapt op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandag door de sneeuw minder dan de helft van het aantal vluchten doorgegaan. Eigenlijk zouden er 1200 vertrekken en aankomsten zijn, maar daarvan werden er zevenhonderd geschrapt. Schiphol waarschuwt dat er ook de komende dagen nog annuleringen en vertragingen zullen zijn door het winterse weer.

8 uur geleden