Aantal Amsterdammers in de WW met bijna 13 procent gestegen
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal mensen met een WW-uitkering in en rond Amsterdam is in oktober met bijna 13 procent gestegen vergeleken met het jaar daarvoor. Dat is aanzienlijk meer dan in de meeste andere regio's.
Het UWV tast in het duister over de stijging, die opmerkelijk is te noemen door de juist aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De cijfers hebben betrekking op de 'metropoolregio' Amsterdam, die zich uitstrekt van IJmuiden tot Lelystad en van Purmerend tot de Haarlemmermeer.
De stijging van het aantal WW-uitkeringen doet zich ook voor in de regio's Rivierenland (12 procent), Gorinchem (10 procent) en Noord-Limburg (9 procent). Maar in veel regio's is sprake van een stabilisering of een afname, zoals Holland Rijnland, waar het aantal WW-uitkeringen met 6 procent afnam.
Afkoelende economie
In oktober van dit jaar werden er in Amsterdam ruim 15.000 WW-uitkeringen verstrekt, 12,7 procent meer dan het jaar daarvoor. Het UWV Amsterdam heeft geen eenduidige verklaring voor de toename, maar wijst vooral op de afkoelende economie. "De vraag naar producten en diensten neemt af", zegt een medewerker. "De horeca loopt bijvoorbeeld nu terug en daarom lijkt er sprake te zijn van een seizoenseffect. Veel jongeren raken werkloos omdat er tijdelijke contracten niet worden verlengd. Daardoor stijgt de jeugdwerkloosheid."
Uit de cijfers van het UWV blijkt dat dit jaar vooral in de hogere posities bij Amsterdamse bedrijven gesneden wordt. Het aantal voormalige managers met een WW-uitkering steeg met 30 procent vergeleken met vorig jaar, het aantal ICT'er in de WW zelfs met 64 procent.
De afgelopen jaren was er een forse daling van het aantal WW-uitkeringen in de regio in en rond Amsterdam. In 2021 was er een afname van 33 procent, in 2022 een afname van 29 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
3 uur geledenROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).
4 uur geleden