Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal Amsterdammers in de WW met bijna 13 procent gestegen

Aantal Amsterdammers in de WW met bijna 13 procent gestegen

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal mensen met een WW-uitkering in en rond Amsterdam is in oktober met bijna 13 procent gestegen vergeleken met het jaar daarvoor. Dat is aanzienlijk meer dan in de meeste andere regio's.

Het UWV tast in het duister over de stijging, die opmerkelijk is te noemen door de juist aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De cijfers hebben betrekking op de 'metropoolregio' Amsterdam, die zich uitstrekt van IJmuiden tot Lelystad en van Purmerend tot de Haarlemmermeer.

De stijging van het aantal WW-uitkeringen doet zich ook voor in de regio's Rivierenland (12 procent), Gorinchem (10 procent) en Noord-Limburg (9 procent). Maar in veel regio's is sprake van een stabilisering of een afname, zoals Holland Rijnland, waar het aantal WW-uitkeringen met 6 procent afnam.

Afkoelende economie

In oktober van dit jaar werden er in Amsterdam ruim 15.000 WW-uitkeringen verstrekt, 12,7 procent meer dan het jaar daarvoor. Het UWV Amsterdam heeft geen eenduidige verklaring voor de toename, maar wijst vooral op de afkoelende economie. "De vraag naar producten en diensten neemt af", zegt een medewerker. "De horeca loopt bijvoorbeeld nu terug en daarom lijkt er sprake te zijn van een seizoenseffect. Veel jongeren raken werkloos omdat er tijdelijke contracten niet worden verlengd. Daardoor stijgt de jeugdwerkloosheid."

Uit de cijfers van het UWV blijkt dat dit jaar vooral in de hogere posities bij Amsterdamse bedrijven gesneden wordt. Het aantal voormalige managers met een WW-uitkering steeg met 30 procent vergeleken met vorig jaar, het aantal ICT'er in de WW zelfs met 64 procent.

De afgelopen jaren was er een forse daling van het aantal WW-uitkeringen in de regio in en rond Amsterdam. In 2021 was er een afname van 33 procent, in 2022 een afname van 29 procent.

Meer uit Financieel

Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

19 minuten geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

6 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

7 uur geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

7 uur geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

8 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

10 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

11 uur geleden