Aantal Amsterdammers in de WW met bijna 13 procent gestegen
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal mensen met een WW-uitkering in en rond Amsterdam is in oktober met bijna 13 procent gestegen vergeleken met het jaar daarvoor. Dat is aanzienlijk meer dan in de meeste andere regio's.
Het UWV tast in het duister over de stijging, die opmerkelijk is te noemen door de juist aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De cijfers hebben betrekking op de 'metropoolregio' Amsterdam, die zich uitstrekt van IJmuiden tot Lelystad en van Purmerend tot de Haarlemmermeer.
De stijging van het aantal WW-uitkeringen doet zich ook voor in de regio's Rivierenland (12 procent), Gorinchem (10 procent) en Noord-Limburg (9 procent). Maar in veel regio's is sprake van een stabilisering of een afname, zoals Holland Rijnland, waar het aantal WW-uitkeringen met 6 procent afnam.
Afkoelende economie
In oktober van dit jaar werden er in Amsterdam ruim 15.000 WW-uitkeringen verstrekt, 12,7 procent meer dan het jaar daarvoor. Het UWV Amsterdam heeft geen eenduidige verklaring voor de toename, maar wijst vooral op de afkoelende economie. "De vraag naar producten en diensten neemt af", zegt een medewerker. "De horeca loopt bijvoorbeeld nu terug en daarom lijkt er sprake te zijn van een seizoenseffect. Veel jongeren raken werkloos omdat er tijdelijke contracten niet worden verlengd. Daardoor stijgt de jeugdwerkloosheid."
Uit de cijfers van het UWV blijkt dat dit jaar vooral in de hogere posities bij Amsterdamse bedrijven gesneden wordt. Het aantal voormalige managers met een WW-uitkering steeg met 30 procent vergeleken met vorig jaar, het aantal ICT'er in de WW zelfs met 64 procent.
De afgelopen jaren was er een forse daling van het aantal WW-uitkeringen in de regio in en rond Amsterdam. In 2021 was er een afname van 33 procent, in 2022 een afname van 29 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
7 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
11 uur geleden