Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aansteken olympische vlam Beijing zonder publiek

Aansteken olympische vlam Beijing zonder publiek

OLYMPIA (ANP) - Het aansteken van de olympische vlam voor de Winterspelen van Beijing gebeurt maandag in het Griekse Olympia zonder toeschouwers. Net als bij het ontsteken van de vlam voor de Zomerspelen van Tokio zorgen coronamaatregelen ervoor dat slechts enkele officials onder wie IOC-voorzitter Thomas Bach de plechtigheid mogen bijwonen.

De vlam van de Olympische en Paralympische Winterspelen in Beijing zal tijdens een traditionele ceremonie in Olympia omstreeks 10.30 uur worden aangestoken en een dag later in het oud-olympisch stadion Panathinaiko aan de Chinese organisatoren worden overhandigd. De fakkel zal daarna in een recordtempo door slechts twee lopers, een Griek en een Chinees, naar Athene worden gebracht, waarna de oversteek naar China wacht.

De Olympische Spelen van Beijing zijn van 4 tot en met 20 februari. Van 4 tot en met 13 maart zijn de Paralympische Winterspelen.

Meer uit Sport

Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

3 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

13 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

14 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

15 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

15 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

16 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

19 uur geleden