Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanstaande regering Suriname ontvouwt plannen

Aanstaande regering Suriname ontvouwt plannen

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse partijen die zonder president Desi Bouterse en zijn partij NDP een regering willen vormen, hebben zaterdag hun plannen ontvouwd. De VHP, ABOP, NPS en PL spraken met elkaar af de armoede aan te pakken, de crisis te bestrijden en een basis te leggen voor de komende tijd zodat het volk vertrouwen krijgt in de nieuwe regering. De samenwerking werd 's middags bekrachtigd tijdens een feestelijke bijeenkomst en een persconferentie.

VHP-leider Chan Santokhi, die de nieuwe president van Suriname zal worden, zei te hopen dat de verkiezingsautoriteiten snel hun werk afmaken zodat het nieuwe parlement met het werk kan beginnen. Het is nog niet duidelijk wanneer de verkiezingsuitslag bekend zal zijn. Het is ook nog niet duidelijk of de door Bouterse aangevraagde hertelling van de stemmen in Paramaribo gehonoreerd zal worden. Santokhi hoopt dat Bouterse snel zijn verlies zal accepteren en de nieuwe regering ruimte geeft om aan het werk te gaan.

ABOP-leider Ronnie Brunswijk zei dat de nieuwe regering niet van plan is een heksenjacht te houden op mensen uit de regering-Bouterse. Hij riep op tot respect voor elkaar. "We gaan niet over tot rancuneuze handelingen. Laten we respectvol omgaan met elkaars ras en geloof. We zijn allemaal Surinamers, we moeten het samen doen", zo zei de ABOP-leider. PL-leider Paul Somohardo zei dat het doel bereikt is om de NDP-regering weg te krijgen. Dat betekent volgens hem dat iedereen gewonnen heeft.

In de plannen voor de komende maanden is het aantrekken van buitenlandse investeerders een van de speerpunten. Het aantrekken van goedkoop kapitaal is daarvan een belangrijk onderdeel. Santokhi ziet daar internationaal mogelijkheden voor. Hij denkt dan aan de landen zoals de VS en Canada, maar zeker ook in Nederland, waar een Surinaamse gemeenschap is van zo’n 380.000 mensen.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS wisten niet van problemen met SpaceX in Oekraïne

MUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.

4 minuten geleden
VN-rapport: sterkere opwarming door vertrek VS uit Klimaatakkoord

NAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.

5 minuten geleden
Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

2 uur geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

3 uur geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Sint-Petersburg

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

4 uur geleden
Junta Burkina Faso voert doodstraf weer in

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.

8 uur geleden
Trump: met Poetin gesproken over vrijlating Stephan Hubbard

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.

9 uur geleden